اخذ مجوز 8 رشته آموزش از راه دور در دانشگاه شهید رجایی

به گزارش اردکان خبر، تهران (پانا) - رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در مراسم شروع سال تحصیلی این دانشگاه گزارشی از عملکرد این دانشگاه را ارائه کرد.

اخذ مجوز 8 رشته آموزش از راه دور در دانشگاه شهید رجایی

حمیدرضا عظمتی در مراسم شروع سال تحصیلی دانشگاه شهید رجایی ضمن بیان گزارشی از عملکرد این دانشگاه در سال تحصیلی گذشته اظهار کرد: در حوزه آموزش 9 دانشکده به همراه مرکز آموزش های الکترونیکی و به سازی منابع انسانی را داریم و در مجموع 12 هزار و 500 دانشجو و مهارت آموز در این دانشگاه تحصیل می نمایند.

وی اضافه نمود: یکی از نکات استانداردسازی مورد توجه، هرم اعضای علمی است که با توجه به تمهیدات لحاظ شده از 6 درصد به 39 درصد در حوزه اساتید تغییر نموده و این موضوع نشان از پتانسیل علمی دانشگاه دارد.

عظمتی با اشاره به اینکه نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه یک به 25 است ادامه داد: اکنون 53 درصد این تعداد دانشجو در بخش ارشد، 32 درصد در بخش کارشناسی و مابقی یعنی 15 درصد در دوره تحصیلات تکمیلی هستند.

رئیس دانشگاه شهید رجایی با اشاره به شرایط پذیرش دانشجومعلمان گفت: در این بخش جهشی را در تربیت نیروی انسانی داریم و این جهش نسبت به سال 95، 5 برابر شده است. نتیجه این بخش تربیت و تحول بیش از 19 هزار دانشجو در بخش فنی و حرفه ای بوده است.

وی اخذ مجوز 8 رشته آموزش از راه دور، تهیه و تدوین رشته مدیریت آموزشگاهی، تدوین 14 رشته در 3 مقطع تحصیلی را از دیگر توفیقات این دانشگاه دانست و اضافه نمود: در دانشگاه تاسیس مرکز آموزش و مدیریت منابع انسانی را داریم، بعلاوه ارتقای گروه الکترونیکی به مرکز آموزش الکترونیکی در سال کرونایی تقویت شد.

عظمتی اعلام آمادگی کرد این دانشگاه می تواند 100 هزار نفر را همزمان پوشش دهد. وی گفت: در حوزه پژوهش و فناوری یکی از کارنمودهای ما حل مساله و مسائل وزارتخانه است.

رئیس دانشگاه شهید رجایی بیان نمود: بحث مقالات از شاخص های دانشگاه است که رشد بالایی نسبت به گذشته داشته است. در بخش کارهای برون دانشگاهی هم توفیقات خوبی داشته ایم.

وی اطلاع داد 16 دانشگاه تحقیقاتی در سال های اخیر در دانشگاه راه اندازی شده است. بعلاوه یکی از ثمرات ارزشمند دانشگاه، ایجاد سامانه ای است که دروس هنرستان ها را از درگاه رسمی دانشگاه برای همگان قابل دسترس نموده است.

عظمتی اعلام نمود سال جاری دانشگاه برای اولین بار پیروز شد از مهر سال جاری پذیرش دانشجوی بین المللی داشته باشد. این دانشگاه بعلاوه در نظام رتبه بندی بین المللی قرار گرفته که به اسم یک شاخص مطلوب است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 858

به "اخذ مجوز 8 رشته آموزش از راه دور در دانشگاه شهید رجایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ مجوز 8 رشته آموزش از راه دور در دانشگاه شهید رجایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید