استقرار بازرسان در وزارت نیرو به دنبال قطعی های برق

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران، حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با رضا اردکانیان، وزیر نیرو که صبح سه شنبه در این سازمان برگزار شد، با اشاره به نگرانی ها درباره قطع سراسری برق در کشور گفت: وزارت نیرو باید افزایش مصرف را از قبل پیش بینی می کرد تا این طور غافلگیر نشود.

استقرار بازرسان در وزارت نیرو به دنبال قطعی های برق

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر کار کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور گفت: نگاه سازمان بازرسی کل کشور به موضوعات کارشناسی است و به هیچ وجه پیش داوری نمی کنیم؛ اما اگر به کوتاهی برسیم و اگر سوء جریانی رخ داده باشد حتماً پیگیری می کنیم.

درویشیان با اذعان بر اینکه تولید برق، یک موضوع فرا بخشی است، افزود: دستگاه های دیگر نیز در این حوزه مسئول هستند که از آن ها نیز توضیح خواهیم خواست. باید مشخص شود که کوتاهی شده است یا محذوراتی وجود داشته است. ازاین رو به دلیل حساسیت موضوع و با دستور رئیس قوه قضاییه یک برنامه بازرسی فوق العاده در دستور کار سازمان است و هم اکنون بازرسان سازمان در وزارت نیرو مستقر هستند.

رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز در ادامه این دیدار از جمله دلایل قطعی برق را افزایش بار مصرف شبکه به دلیل گرمای زودهنگام هوا و همچنین استخراج غیرقانونی رمز ارز ها مطرح نمود.

در بخش دیگر این نشست وزیر نیرو و برخی از معاونین وی به سؤالات رییس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص اقدامات وزارتخانه در برخورد با مزرعه های غیرقانونی رمز ارزها، شرایط استفاده از مازوت در نیروگاه های برق، شرایط فعلی شبکه سراسری برق و موعد اتمام قطعی برق پاسخ دادند.

منبع: خبرنگاران

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 734

به "استقرار بازرسان در وزارت نیرو به دنبال قطعی های برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار بازرسان در وزارت نیرو به دنبال قطعی های برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید