امتناع ترامپ از امضای بسته کمکی کرونا و میلیون ها آمریکایی در معرض بیکاری

به گزارش اردکان خبر، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همچنان از امضای بسته کمکی کرونا که به تصویب کنگره رسیده امتناع می ورزد. پیامدهای آن را شهروندان آمریکا باید متحمل شوند. ممکن است کمک بیکاری میلیون ها نفر قطع شود.

امتناع ترامپ از امضای بسته کمکی کرونا و میلیون ها آمریکایی در معرض بیکاری

به نقل از دویچه وله، میلیون ها شهروند آمریکایی در معرض تهدید قرار گرفته اند که کمک بیکاری خود را از دست بدهند، تنها به این دلیل که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از تأیید و امضای سند بسته کمکی کرونا برای میلیون ها آمریکایی را امتناع می ورزد. کنگره آمریکا پس از ماه ها بحث و گفت وگو میان دو جناح دموکرات و جمهوریخواه بالاخره در ماه جاری دسامبر بر سر این بسته مالی به توافق رسید.

امتناع از امضای تأیید این بسته از سوی ترامپ به آن معناست که 14 میلیون شهروند آمریکا از حق دریافت کمک کرونایی یا کمک بیکاری بی بهره خواهند ماند.

پس از آنکه کاخ سفید اعلام کرد این مصوبه کنگره را تأیید خواهد کرد، به طور غیرمنتظره ای دونالد ترامپ از امضای این سند خودداری کرده است.

پیش نویس این سند هم اکنون در مرکز تفریحی مارالاگو در فلوریدا آماده برای امضای ترامپ است. رئیس جمهوری ترامپ اما روز جمعه گلف بازی می کند و وقت برای امضای آن ندارد.

بسته کمکی کرونا حدود 900 میلیارد دلار است. این بخشی از بسته قانونی بزرگتر و همه جانبه دو هزار میلیارد و 300 میلیارد دلاری است. از این میزان، یک بیلیون و 400 میلیارد آن برای هزینه های جاری دولت پیش بینی شده است.

با امتناع ترامپ از امضای این بسته قانونی، بودجه دولت نیز بلوکه خواهند شد و این تهدید وجود دارد که از روز سه شنبه آینده 29 دسامبر تمام ادارات دولتی تعطیل شوند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 476

به "امتناع ترامپ از امضای بسته کمکی کرونا و میلیون ها آمریکایی در معرض بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتناع ترامپ از امضای بسته کمکی کرونا و میلیون ها آمریکایی در معرض بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید