تکذیب شایعه آلودگی آب تهران به کرونا

به گزارش اردکان خبر، قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اخباری که مبنی بر آلودگی آب تهران به ویروس کرونا منتشر می گردد صحت ندارد و با اطمینان می گویم که آب شرب تهران به هیچ عنوان به ویروس کرونا آلوده نیست.

تکذیب شایعه آلودگی آب تهران به کرونا

محمدرضا احمد نسب در گفت وگو با ایسنا، با با اشاره به آلودگی آب شهر پاریس به ویروس کرونا، اظهار کرد: شبکه آب پاریس دو شبکه دارد که یکی برای آب شرب همراه با کلر باقی مانده و دیگری مربوط به آب خام و فاقد کلر است. آن شبکه ای که آلوده به ویروس کرونا شده مربوط به آب خام عاری از کلر بوده است.

وی با بیان اینکه آب تهران یک شبکه دارد که آن هم دارای کلر باقی مانده است، توضیح داد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی آبی که دارای کلر باقی مانده است به هیچ عنوان صندلی ویروس کرونا نمی گردد و این ویروس نمی تواند در آبی که دارای کلر است زنده بماند.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه شبکه آب تهران به دلیل اینکه دارای کلر باقی مانده است کاملا پاک و عاری از هرگونه ویروس از جمله ویروس کروناست، توضیح داد: در مورد شبکه فاضلاب نیز باید گفت که پساب فاضلاب به سمت کانال های آبیاری و زهکشی برای مصارف کشاورزی راهنمایی می گردد.

احمد نسب با اشاره به منابع تامین آب شرب تهران، گفت: آب تهران از دو طریق منابع زیرزمینی و سطحی تامین می گردد که 75 درصد این سهم مربوط به آبهای سطحی است به گونه ای که آب پشت سدها وارد تصفیه خانه ها می گردد و تصفیه فیزیکی و شیمیایی روی منابع آب صورت می گیرد علاوه بر این کلر باقی مانده نیز به آب تزریق و بدین ترتیب آب عاری از هرگونه ویروس می گردد.

به گفته وی سطح ایستایی آب در چاه های تهران بالای 200 متر است و پساب فاضلاب در این فاصله نمی تواند وارد آب شرب گردد اما در جاهایی که سطح آب بالا باشد ممکن است آلودگی ایجاد کند اما در تهران که سطح ایستایی چاه ها بالای 200 متر است به هیچ عنوان نمی تواند محلی برای آلودگی باشد لذا آب تهران پاک و یکی از بهترین آب های جهان است.

او با بیان اینکه آب تهران توسط همکاران در شرکت آبفا تحت کنترل است و در آزمایشگاه های مجهز و در حد استانداردهای بین المللی کنترل می گردد، اظهار کرد: آب تهران استاندداردهای لازم را دارد و با اطمینان و قاطعیت اعلام می کنم که آب تهران هیچ مسئله ای ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 11

به "تکذیب شایعه آلودگی آب تهران به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب شایعه آلودگی آب تهران به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید