ثبت یک هزار و 156 متقاضی درخواست خوداظهاری در سامانه بهین یاب

به گزارش اردکان خبر، تهران(پانا) - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از فرصت یک ماهه خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز از پنجم دی ماه خبر می دهد و می گوید تا به امروز یک هزار و 156 متقاضی، درخواست خوداظهاری را در سامانه بهین یاب ثبت کرده اند و 240 متقاضی نیز پیروز به پرداخت حقوق و عوارض دولتی شده اند و با توجه به محدودیت های زمانی، پیش بینی می شود این تعداد به سرعت افزایش یابد.

ثبت یک هزار و 156 متقاضی درخواست خوداظهاری در سامانه بهین یاب

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در جلسه کارگروه سرمایه گذاری این وزارتخانه افزود: در اجرای تصویب نامه هیات وزیران درخصوص لزوم معین تکلیف شرایط دستگاه های (ماینرهای) موجود در کشور، از تاریخ پنجم دی ماه امسال به دارندگان دستگاه های مذکور به مدت یک ماه فرصت داده شده تا نسبت به ثبت معینات هویتی، تعداد، نوع و مدل دستگاه های ماینر خود و نیز پرداخت حقوق و عوارض دولتی از طریق لینک خوداظهاری دستگاه های استخراج رمزارز مندرج در سامانه بهین یاب اقدام کنند.

وی بیان داشت: پس از پرداخت حقوق و عوارض دولتی، گواهی با شماره شناسه معین و یکتا که شامل معینات فنی و مدل دستگاه هاست در سامانه ایجاد و توسط متقاضی قابل دریافت است.

زرندی ادامه داد: دستگاه های نظارتی، قضایی و سایر ذی نفعان، امکان صحه گذاری اطلاعات گواهی را با درج شناسه یکتای گواهی از طریق زبانه استعلام گواهی در صفحه اصلی سامانه بهین یاب خواهند داشت.

وی افزود: تا به امروز یک هزار و 156 متقاضی درخواست خوداظهاری را در سامانه ثبت کرده اند و 240 متقاضی نیز پیروز به پرداخت حقوق و عوارض دولتی شده اند و با توجه به محدودیت های زمانی، پیش بینی می شود این تعداد به سرعت افزایش یابد.

برپایه این گزارش، با توجه به ممنوعیت به کارگیری و نگهداری دستگاه های ماینر در مراکز فاقد مجوز، دارندگان این دستگاه های می توانند حداکثر تا تاریخ پنجم اسفندماه 99 نسبت به معین تکلیف دستگاه های خود به یکی از روش های زیر اقدام کنند:

روش نخست: دریافت جواز تأسیس برای فعالیت استخراج رمزارز در سامانه بهین یاب و استفاده از دستگاه ها در محل های مجاز پس از اخذ پروانه بهره برداری در داخل کشور یا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

روش دوم: امکان واگذاری دستگاه ها به افراد دارای مجوز در سامانه و بارگذاری مستندات مربوط در سامانه

روش سوم: صادرات دستگاه ها به خارج از کشور و بارگذاری اسناد و مستندات مربوط در سامانه.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 477

به "ثبت یک هزار و 156 متقاضی درخواست خوداظهاری در سامانه بهین یاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت یک هزار و 156 متقاضی درخواست خوداظهاری در سامانه بهین یاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید