خبرنگاران نشست فوق العاده کره جنوبی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی

به گزارش اردکان خبر، پکن-خبرنگاران-همزمان با هشدار کره شمالی برای برداشتن گام جدید از جمله اقدام نظامی ، مقام های امنیتی ارشد کره جنوبی نشست فوق العاده تشکیل دادند.

خبرنگاران نشست فوق العاده کره جنوبی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرد که نشست پس از آن برگزار می گردد که کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی هشدار داد که کشورش آماده برداشتن گام بعدی از جمله اقدام نظامی است و دراین زمینه به ارتش دستورهای لازم داده شده است.

مسوولان ارشد شورای امنیت ملی ، وزیران دفاع و خارجه و وحدت کره جنوبی در جریان نشست روز یکشنبه شرایط امنیتی شبه جزیره کره و نوع واکنش به تهدید نظامی کره شمالی را مورد رایزنی قرار دادند.

نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی گزارش نموده که شرایط در منطقه بسیار حساس است و تنش ها میان دو کره به شکل نگران نماینده ای افزایش یافته است و دراین باره در نشست یاد شده بحث و آنالیز شده است.

هشدار پیونگ یانگ پس از آن است که کره شمالی گفت کلیه ارتباطات خود با کره جنوبی را به همین دلیل قطع می نماید.

روز یکشنبه وزارت دفاع کره جنوبی با انتشار بیانیه ای نسبت به این هشدار نظامی کره شمالی واکنش نشان داد و گفت که ارتش این کشور قاطعانه برای مقابله با هر شرایط و اقدامی آماده است.

بیانیه به افزایش تنش ها میان دو کشور و حساسیت شرایط اشاره نموده و افزوده است که کره جنوبی همه تحولات را زیر نظر دارد و برای هر شرایط و شرایطی خود را آماده نموده است.

کره شمالی از توقف توافقنامه نظامی دو کشور خبر می دهد که دو سال قبل امضا شد و توافق 19 سپتامبر معروف است اما وزارت دفاع کره جنوبی بر اجرای این توافق به طور کامل تاکید ورزیده است.

این توافق برای آن امضا شد که دو طرف از هر برخورد نظامی و حادثه ای در شبه جزیره کره برای حراست از صلح جلوگیری نمایند اما کره شمالی می گوید که همسایه جنوبی در اجرای تعهداتش کوتاهی نموده است.

همزمان وزارت وحدت کره جنوبی بیانیه جداگانه ای منتشر نموده و از وجود تنش های فزاینده و تهدیدهای کره شمالی به اقدام نظامی ابراز نگرانی نموده و افزوده است که موضوع را جدی تلقی می نماید.

همزمان وزارت وحدت کره جنوبی بیانیه جداگانه ای منتشر نموده و از وجود تنش های فزاینده و تهدیدهای کره شمالی به اقدام نظامی ابراز نگرانی نموده و افزوده است که موضوع را جدی تلقی می نماید اما از کره شمالی خواسته است که از در مصالحه با موضوع برخورد کند.

روابط دو کشور به دنبال انتشار اوراق و پرواز بالن های تبلیغاتی در مرز دو کره توسط گروه های مخالف کره شمالی متشنج شده است و پیونگ یانگ می گوید سیول برای توقف این اقدامات کوشش ننموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 121

به "خبرنگاران نشست فوق العاده کره جنوبی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نشست فوق العاده کره جنوبی برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید