رژه هوایی جنگنده های پیشرفته چین

به گزارش اردکان خبر، چین در رژه هوایی یکصدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست از پیشرفته ترین هواپیما های جنگنده پنهانکار استفاده کرد.

رژه هوایی جنگنده های پیشرفته چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، 71 فروند از هواپیما های پیشرفته نظامی چین که در میان آن ها هواپیما های پنهانکار و شناسا گریز J-20 هم دیده می شد به مناسبت جشن های یکصدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین بر فراز میدان تیان آن من پکن به پرواز در آمدند.

این برای اولین بار بود که چنین هواپیما های پیشرفته نظامی برای مراسم سالگرد تاسیس حزب کمونیست چین به پرواز درآمدند. پرواز این هواپیما های بسیار پیشرفته در ابتدای مراسم رژه هوایی انجام شد.

هواپیمای جنگنده پنهانکار J-20 از قدرتمندترین و پیشرفته ترین هواپیما های جنگنده موجود در دنیا است که چین کار بر روی آنرا از سال 2011 شروع کرد. این هواپیما از سال 2016 رسما وارد نیروی هوایی چین شد و جزء ناوگان آن نهاده شد. بعد از هواپیما های پنهانکار آمریکایی F-22 Raptor و F 35 این جنگنده پیشرفته چینی سومین هواپیمای پنهانکار در دنیا است که به طور رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین، در سخنانی به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست حاکم این کشور گفت: مردم چین هرگز به نیرو های خارجی اجازه نخواهند داد آن ها را تهدید یا به آن ها ظلم نمایند.

وی در ادامه اظهارات خود که با تشویق مردم در میدان تیانانمن در پکن همراه بود، اضافه نمود: هرکسی که جرات چنین کاری را داشته باشد سرش به دیوار عظیم فولادین چین که به وسیله بیش از 1.4 میلیارد چینی ساخته شده است، به شدت کوبیده خواهد شد.

حزب کمونیست چین در سال 1921 تاسیس شد و در سال 1949 قدرت را در دست گرفت و با بیش از 95 میلیون عضو، پرجمعیت ترین تشکل سیاسی دنیا محسوب می گردد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 818

به "رژه هوایی جنگنده های پیشرفته چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه هوایی جنگنده های پیشرفته چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید