شوکه شدن کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل از نحوه برخورد با مهاجران در مرز آمریکا ، مکزیک

به گزارش اردکان خبر، کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد نحوه برخورد با مهاجران در مرز آمریکا با مکزیک را به نام نقض هنجارها و اصول بین المللی محکوم کرد و از واشنگتن خواست در محدودیت هایش تجدیدنظر کند و به پناهجویان اجازه ورود به این کشور را بدهد.

شوکه شدن کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل از نحوه برخورد با مهاجران در مرز آمریکا ، مکزیک

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حدود 13 هزار مهاجر که غالبا اهل هاییتی هستند، هفته گذشته وارد شهر دل ریو در استان تگزاس در امتداد مرز آمریکا-مکزیک شدند؛ رویدادی که باعث شد دولت واشنگتن یک شرایط فوق العاده اعلام کند. گرگ ابوت، فرماندار تگزاس شهر دل ریو را محاصره کرد و متعهد شد تا مانع از ورود گروه های بزرگ مهاجران به آمریکا شود.

فیلیپو گراندی، کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در بیانیه ای گفت: با دیدن تصاویر شرایط اسفناک زیر پل هوایی در شهر دل ریو شوکه شدم؛ جایی که بیش از 14 هزار تبعه اهل هاییتی پس از سفرهای سخت از تعدادی از کشورهای آمریکایی در آنجا جمع شده بودند.

وی افزود:اخراج دسته جمعی افراد که در حال حاضر از طریق مقامات تگزاس بدون غربالگری نیازهای حفاظتی انجام می شود، مغایر با هنجارهای بین المللی است و احتمالا به منزله اخراج پناهجویان یا بازگرداندن آنها به سرزمینی که در آن در معرض خطر آزار و شکنجه هستند، تلقی می شود.

گراندی از دولت آمریکا خواست، فورا و به طور کامل محدودیت هایی را که فرصت ارائه درخواست پناهندگی را از بیشتر مهاجرانی که به مرز جنوب غربی این کشور وارد می شوند، صلب می کند، لغو کند.

حدود 8600 پناهجو در زیر پل بین المللی دل ریو جمع شده و منتظر جواب بررسی های اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا هستند. تصاویر منتشر شده از این مکان نشان می دهد که نیروهای مجری قانون مهاجران را به داخل کمپ ها هل می دهند.

تحقیقاتی درباره ادعاهای بدرفتاری با مهاجران در این مرز آغاز شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 867

به "شوکه شدن کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل از نحوه برخورد با مهاجران در مرز آمریکا ، مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوکه شدن کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل از نحوه برخورد با مهاجران در مرز آمریکا ، مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید