عروسی با تم کرونا؛ از مراسم جنگلی تا دستبند های نزدیکم نشو!

به گزارش اردکان خبر، می گویند عشق را نمی توان منتظر گذاشت، اما شیوع یکباره کرونا تمام برنامه ها را برهم زد و عشق را پشت در ها قرنطینه کرد. با این همه برخی از زوج های جوان شیوه های جدید خود را با شرایط فعلی منطبق کرده و راه های خلاقانه ای برای برپا کردن عروسی خود پیدا کردند. البته برخی دیگر هم بودند که مراسمشان را به شیوه قبل از کرونا برگزار کردند و حسابی کار دست خود و اطرافیانشان دادند.

عروسی با تم کرونا؛ از مراسم جنگلی تا دستبند های نزدیکم نشو!

به گزارش خبرآنلاین، متخصصان عروسی ها را یکی از رویداد هایی می دانند که احتمال شیوع ویروس در آن ها بسیار بالاست. چرا که افراد طولانی مدت در کنار هم میمانند و به پایکوبی و پایکوبی مشغول می شوند و احتمالا کمی بعد از ورود به مراسم، خطر کرونا را جدی نمی گیرند. عروس و داماد ها هم نسبت به این خطر آگاهند، اما رویکرد های متفاوتی دارند. بعضی هرطور شده مراسم شان را برگزار می کنند و بعدش تا دو هفته از نگرانی بی خواب می شوند، بعضی با سلب مسئولیت از خود، می گویند به ما ربطی ندارد، می خواستند نیایند و بعضی هم روش های خلاقانه ای را برای برگزاری مراسم خود و سالم ماندن عزیزانشان در پیش می گیرند.

نگرانی ویروس عروس داماد ها را تا دو هفته بی خواب می کند

کرونا با آمدنش حتی شکل نگرانی ها را هم عوض کرد. عروس و داماد هایی که تا پیش از این نگرانی شان بهم ریختن شرایط آب و هوا یا عقب ماندن از برنامه ها بود، حالا نگرانی شان ابتلای دوستان و عزیزانشان به کرونا و حتی مرگ آنهاست.

جو الن کیزم 57 ساله ساکن تگزاس چند وقت قبل در عروسی پسر برادرش به کرونا مبتلا شد. او می گوید: این مراسم با حضور 75 نفر از دوستان و اقوام برگزار گشت که به نظر من در شرایط فعلی یک جمع بسیار بزرگ بود.

او می گوید که مهمانان همه با ماسک وارد مراسم می شدند و پس از مدتی به دلایل مختلفی مانند خوردن یا نوشیدن و عکس دریافت، ماسک هایشان را بر می داشتند و پس از اتمام کارشان دوباره ماسک نمی زدند.

علائم او چهار روز بعد با آبریزش بینی، گلودرد و سردرد شدید شروع شد. دو روز بعد او و 10 میهمان دیگری که در عروسی حاضر بودند (از جمله نوه 10 ساله خانواده و پدربزرگ 76 ساله) تست کرونایشان مثبت شد و 13 میهمان دیگر هم علائم کرونا داشتند، اما هرگز آزمایش ندادند.

شرایط مراسم ها پس از قرنطینه بسیار وخیم است، بعضی از برگزارکنندگان عروسی، پس از هر مراسم خود را قرنطینه نمی کنند و در مراسم های عروسی بعدی شرکت می کنند. بعضی از عروس و داماد ها از مهمانان درخواست می کنند که هنگام ورود فرم مسئولیت را امضا کنند. بعضی دیگر از عروس داماد ها هم می گویند تا دو هفته بعد از مراسم از فکر اینکه ممکن است چه آسیبی به دوستان و عزیزان خود وارد کرده باشند، خواب راحتی نداشته اند.

متخصصان در این باره معتقدند که عروسی ها می توانند منبع جدی پخش ویروس باشند چرا که عروسی با رفتن به فروشگاه یا 45 دقیقه نشستن در رستوران بسیار متفاوت است و این پذیرایی ها سه، چهار ساعت طول می کشد و همه در یک فضای سرپوشیده هستند و کنترل رفتار مهمانان در یک مهمانی خصوصی غیر ممکن است و هیچکس را نمی توان مجبور کرد که در یک مراسم عروسی به صورت مداوم ماسک داشته باشد.

قوانین ایالتی آمریکا در مورد عروسی متفاوت است. بعضی از فضا های عروسی با همان قوانین رستوران ها اداره می شوند و می توانند درصد تعیینی را در خود جای دهند. به عنوان مثال در آرکانزاس می توانید مکان ها را تا 66 درصد ظرفیت پر کنید؛ بنابراین یک رویداد در یک سالن 1000 نفره می تواند به طور قانونی میزبان 666 مهمان باشد.

در ایالات دیگر مراسم ها به اندازه گروه محدود می شوند. به عنوان مثال، در مناطقی از نیویورک، اجتماعات صرف نظر از فضا به 50 نفر محدود می شود. اما واقعیت این است که مراسم عروسی حتی با کم ترین تعداد مهمان هم از ویروس کرونا مصون نیست.

دامادی که مراسم ازدواج خود را تنها با حضور 30 نفر برگزار کرده بود، می گوید: کووید چیزی نبود که من خیلی نگرانش باشم و مراسم ازدواج 30 نفره ما در فضای باز برگزار گشت، اما مهمانی بعد در یک مکان کوچک در یک رستوران سرپوشیده برگزار گشت، اما حدود یک هفته طول کشید تا علائم بیماری تعیین شود و تست کرونای من و همسرم و 4 نفر دیگر مثبت شد.

کیت، 31 ساله و ساکن نیویورک ماه قبل در مراسمی با حضور 50 مهمان با همسرش ازدواج کرد، اما مراسم آن ها به نوعی متفاوت بود. در این مراسم هیچکس حتی در زمان دریافت عکس، ماسکش را برنداشت و پایکوبی ممنوع بود. با این حال، او می گوید که پس از خاتمه مراسم تا هفته ها نگران بوده و شب بعد از عروسی اش نتوانسته بخوابد.

او می گوید: دائما تا دو هفته مهمانان را چک می کردم که مطمئن شوم کسی علائمی ندارد و بعد از دو هفته بود که نفس راحتی کشیدم.

بعضی زوج ها هم برای سلب مسئولیت کردن از خود روش متفاوتی پیش دریافتد. امضای فرم های مسئولیت شخصی در صورت بیمار شدن، روشی جدید است که زوج ها بتوانند خود را از بار مسئولیت و نگرانی نجات دهند. یکی از داماد هایی که این روش را برای مراسم ازدواجش پیش گرفته می گوید که دوستان و خانواده اش در مراسم او از قدرت تصمیم گیری و اراده خود استفاده کرده اند و با وجود اینکه خطرات را می دانسته اند، در عروسی شرکت کرده اند. هیچکس مجبور به آمدن نبود.

برگزاری عروسی در پارکینگ

به طور حتم وجود یک پاندمی خطرناک دنیای، شکل برگزاری عروسی ها را هم تغییر خواهد داد. اما زوج های خلاقی در سراسر دنیا راه های جدیدی برای جشن دریافت مراسم عروسی خود پیدا کردند تا هم خودشان و هم مهمانانشان از ابتلا به بیماری ایمن بمانند.

در این بین لایو استریم و به صورت زنده و اینترنتی برگزار کردن مراسم، پرطرفدارترین روش بود. در این حالت عروس و داماد و تنها چند نفر انگشت شمار از نزدیکان آن ها در محل حضور داشتند و بقیه مهمانان از پشت صفحات گوشی خود و در خانه شاهد مراسم بودند. در این نوع از مراسم همه چیز حتی عکس های دسته جمعی شکل مجازی و متفاوتی پیدا کرده است.

برگزاری عروسی در یک پارکینگ بزرگ که مهمانان همه با خودرو های خود در محل حاضر شوند یکی از ایده های جالب است. در این حالت مهمانان هم در مراسم عروسی شرکت می کنند و هم فاصله اجتماعی را رعایت می کنند و هرکس در ماشین خودش پذیرایی می شود.

پذیرایی عروسی را در منزل تحویل بگیرید

تحمل شرایط فعلی و این همه نگرانی مرگ و بیماری کار راحتی نیست، اما اینکه ببینیم این پاندمی مچطور می تواند خلاقیت ایجاد کند، بسیار جذاب است. یکی دیگر از خلاقیت هایی که با در نظر دریافت شرایط از راه رسیده، برگزار کردن مراسم عروسی به صورت اینترنتی و سپس ارسال پذیرایی و غذا ها برای مهمانان است. یک شرکت کیترینگ در این زمینه حسابی فعال شده و شام عروسی را پس از اجرای مراسم مجازی به در خانه مهمانان می رساند.

ماسک هایی که با لباس ست می شوند

مد شدن ماسک های ست با لباس های مجلسی ایده دیگری است که هم برگزار کنندگان و مهمانان عروسی را از خطر ابتلا به بیماری مصون نگه می دارد و هم ظاهر آن ها را به هم نمی زند.

چیدمانی به سبک فاصله گذاری

عروسی در فضای باز در بعضی از ایالت های امریکا مجاز است، اما فاصله گذاری اجتماعی هنوز هم بهترین روش است. قرار دادن صندلی ها با رعایت فاصله لازم از یکدیگر کمک می کند که مهمانان فضای سالم و شخصی شان را حفظ کنند.

در بعضی موارد هم زوج ها پا را از برگزار کردن مراسم در فضای باز فراتر گذاشتند و برای برگزاری مراسم شان به دل کویر و جنگل زدند.

مچ بند هایی که به اطرافیان می گوید چقدر به شما نزدیک شوند

برگزار کنندگان عروسی همیشه می خواهند مهمانانشان در مراسم آن ها راحت باشند به همین دلیل بسکمک از زوجین در پذیرایی خود مچ بند هایی را با فاصله اجتماعی ارائه می دهند. مهمانان با پوشیدن یک دستبند قرمز، زرد یا سبز سطح راحتی خود را در برقراری معاشرت های اجتماعی تعیین می کنند. زیرا حتی با وجود تمام دستورالعمل های ایمنی، بعضی از مهمانان همچنان مجبور می شوند که یکدیگر را در آغوش بگیرند. این مچ بند ها به مهمانان کمک می کنند تا از این مسائل پیشگیری کنند.

رنگ قرمز در این دستبند ها به معنی این است که باید با فردی که آن را به دست کرده فاصله ایمنی تان را رعایت کنید و فرد مایل به دست دادن یا در آغوش دریافت نیست.

رنگ زرد به این معنی است که می توان با او مکالمه برقرار کرد، اما راحت نیست که او را لمس کنید.

رنگ سبز هم همانطور که تعیین است نشان دهنده این است که فرد با بغل کردن، دست دادن و... مسئله ای ندارد.

تهدید هایی که فرصت می شوند

هرچند که لغو شدن عروسی که یک زوج از طرفی مدت ها برای آن زحمت کشیده و برنامه ریخته بودند و از طرف دیگر احتمالا هزینه های زیادی برای آن کرده بودند، اتفاق خوشایندی نیست، اما در چندماه اخیر زوج هایی هم بودند که ریسک انتشار ویروس در بین دوستان و عزیزانشان را نپذیرفتند و تمام تهیه و تدارکی که برای مراسم خود دیده بودند را به شلتر های زنان و بچه ها و افراد بی بضاعت بردند.

حتی در بعضی موارد خودشان شخصا با لباس عروسی و دامادی غذا را در بین نیازمندان سرو کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 294

به "عروسی با تم کرونا؛ از مراسم جنگلی تا دستبند های نزدیکم نشو!" امتیاز دهید

1 کاربر به "عروسی با تم کرونا؛ از مراسم جنگلی تا دستبند های نزدیکم نشو!" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عروسی با تم کرونا؛ از مراسم جنگلی تا دستبند های نزدیکم نشو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید