فراخوان مشمولان متولد 1355 تا 1381 برای مشخص تکلیف سربازی

به گزارش اردکان خبر، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای همه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1381 را برای معین تکلیف شرایط خدمتی خود فراخواند.

فراخوان مشمولان متولد 1355 تا 1381 برای مشخص تکلیف سربازی

به گزارش گروه اجتماعی اردکان خبر، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای اعلام نمود: همه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1381 باید مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی شرایط خدمتی خود را معین تکلیف نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل نموده یا فارغ التحصیل شده اند، با ورود به سن مشمولیت (18 سال تمام)، 6 ماه مهلت دارند تا شرایط خدمتی خود را معین نمایند.

دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی معین شده، مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

همچنین متعهدین خدمت در نیرو های مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت 6 ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر پلیس+10 برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام نمایند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت، پس از انقضاء مدت اعتبار معافیت موقت باید ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به شرایط خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه نمایند.

گفتنی است مشمولانی که در مهلت معین شده شرایط خدمتی خود را معین ننمایند وارد غیبت شده و برابر ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام، عدم امکان دریافت وام، عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهاد های قانونی، عدم صدور پروانه کسب و ... روبرو خواهند شد.

گفتنی است، طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا 3 ماه باشد، 90 روزاضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از 3 ماه باشد تا 180 روز اضافه خدمت خواهند داشت.

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 29

به "فراخوان مشمولان متولد 1355 تا 1381 برای مشخص تکلیف سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مشمولان متولد 1355 تا 1381 برای مشخص تکلیف سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید