مراسم تحلیف بایدن مشابه هیچکدام از مراسم ها در تاریخ آمریکا نیست

به گزارش اردکان خبر، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا بیشتر وقتش را در طول انتخابات در زیر زمین خانه اش گذراند. اکنون، او و مشاورانش در حال برنامه ریزی برای یک مراسم شروع به کار بسیار علنی هستند.

مراسم تحلیف بایدن مشابه هیچکدام از مراسم ها در تاریخ آمریکا نیست

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، جو بایدن ماه ها از کمپین ریاست جمهوری خود را در زیر زمین خانه اش سپری کرد و به وسیله دوربین تلویزیونی با کشورش ارتباط برقرار می کرد. سخنرانی حزبی او تقریبا در سالنی خالی در دلاور انجام شد. سخنان او بعد از پیروزی به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور هم در یک پارکینگ با حفظ فاصله اجتماعی و مملو از خودروهایی که بوق می زدند، انجام شد.

و اکنون بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب، در حال برنامه ریزی برای یک مراسم سوگند و شروع به کاری است که مشابه کمپینش، مشابه هیچکدام از مراسم ها در تاریخ آمریکا نخواهد بود.

براساس مصاحبه ها با چندین منبع آگاه، گفت وگوهایی در جریان است که از همه حاضرین خواسته می گردد تا ماسک به صورت داشته باشند و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند. افرادی که در روز مراسم در نزدیکی بایدن می ایستند باید تست کرونا داده باشند. ضیافت نهار بعد از مراسم با حضور اعضای کنگره که به صورت سنتی برگزار می شده، ممکن است کلا لغو گردد.

مشاوران بایدن تقریبا اطمینان دارند که دونالد ترامپ در مراسم بایدن حاضر نخواهد شد. به گفته آنها بعید است که ترامپ در مراسمی سنتی میزبان بایدن در کاخ سفید باشد و بعد با هم راهی کنگره شوند یا اینکه ترامپ اجازه دهد در روز مراسم تصویری از او در کنار بایدن ثبت گردد.

نزدیکان بایدن اصرار دارند که مراسم همچنان باید به نحوی برگزار گردد که شکوه گذشته خود را داشته باشد؛ تمایلی که برای جلب مشروعیت برای رئیس جمهوری که ترامپ همچنان او را تکذیب می نماید، لازم به نظر می رسد. اما این خواسته با خواسته فوری دیگری پیچیده می گردد؛ الزام به رعایت قوانین بهداشتی که بایدن در طول نامزدی برای ریاست جمهوری به آنها پایبند بود و می خواهد در ابتدای دولتش هم پایبندی به آن را نشان دهد.

رافوس جیفورد، معاون مدیر کمپین بایدن که مسوول اقتصادی کمیته شروع به کار ریاست جمهوری 2013 بود و انتظار می رود در مراسم سال جاری هم مشارکت کند، گفت: این مشابه هر آن چیزی است که به کمپین بایدن ارتباط دارد؛ ما باید فکر می کردیم که چطور کمپین های خودمان را متفاوت برگزار کنیم، چطور کنوانسیون حزبی را متفاوت برگزار کنیم و احتمالا ما باید روز سوگند و شروع به کار را هم متفاوت برگزار کنیم.

اما اگر روز سوگند برای نشان دادن انتقال مسالمت آمیز قدرت اهمیت دارد، این روز همچنین اولین فرصت مهم برای بایدن برای تنظیم ریاست جمهوری اش به شمار می رود. مشاوران بایدن همچنین به آن به چشم تسهیل نماینده برای کسانی نگاه می نمایند که می خواهند ترامپ از کاخ سفید برود و شاید به طور متضاد، به عنوان لحظه ای می نگرند که کوشش می گردد این کشور متحد گردد.

ژوآن هوف، پروفسور تاریخ در دانشگاه ایالتی مونتانا و رئیس سابق مرکز مطالعات ریاست جمهوری می گوید، یکی از غیر عادی ترین جنبه ها می تواند عدم مشارکت دونالد ترامپ در این روز باشد. او اولین رئیس جمهوری شکست خورده خواهد بود که طی چند قرن گذشته در مراسم جانشینش شرکت نمی نماید.

کاخ سفید هنوز اظهارنظری نکرده است که آیا ترامپ در مراسم 20 ژانویه شرکت می نماید یا خیر. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 396

به "مراسم تحلیف بایدن مشابه هیچکدام از مراسم ها در تاریخ آمریکا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تحلیف بایدن مشابه هیچکدام از مراسم ها در تاریخ آمریکا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید