مشتاقی: عبدولی می تواند راحت 8-7 کیلو وزن کم کند، تیم ملی هر 3 سهمیه المپیک را می گیرد

به گزارش اردکان خبر، عضو پیشین شورای فنی کشتی فرنگی می گوید که به کسب هر سه سهمیه باقی مانده المپیک در رشته فرنگی امیدوار است.

مشتاقی: عبدولی می تواند راحت 8-7 کیلو وزن کم کند، تیم ملی هر 3 سهمیه المپیک را می گیرد

بهرام مشتاقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در پاسخ به این سوال که فکر می کند بتوانیم در رشته فرنگی سه سهمیه باقی مانده المپیک را دریافت کنیم، گفت: کار به نوعی هم سخت است و هم آسان؛ سخت است چون بچه ها باید خیلی حواس شان جمع باشد و آسان از این لحاظ که بچه های ما توانمندی بالایی دارند. فکر می کنم هر سه سهمیه المپیک را بگیریم و این اصلا دور از دسترس نیست. در وزن 97 کیلوگرم ساروی را داریم و دریافت سهمیه در این وزن راحت تر از اوزان دیگر است. در 87 کیلو هم مهره های خوبی داریم اما شاید کار در 67 کیلوگرم یک مقدار سخت باشد، با این وجود فکر نمی کنم دست خالی از مسابقات گزینشی برگردیم.

وی ادامه داد: امیدوارم در آلماتی قزاقستان کار را تمام کنیم که اگر پیروز نشویم و کار به درازا بکشد، دوباره وزن کم کردن و در شرایط مسابقه قرار دریافت و کسب سهمیه در مسابقه دوم سخت می شود. به نظر با تدابیری که بنا اندیشیده مسئله ای از این بابت نخواهیم داشت.

مشتاقی در خصوص اینکه فدراسیون قصد برگزاری جام تختی را دارد، خاطرنشان کرد: هر چه مسابقه برگزار شود به نفع کشتی است ولی نمی دانم با این شرایط کرونا می توانیم چنین مسابقه ای را برگزار کنیم یا نه؛ البته در صربستان این کار در سطح بالاتر انجام شد و ما هم در لیگ نشان دادیم می توانیم کشتی را در همین شرایط برگزار کنیم. فکر می کنم فدراسیون از پس برگزاری جام تختی برمی آید. از این جهت موافق برگزاری جام تختی هستم چون بچه ها چند وقت است از کشتی دور هستند و باید کشتی بگیرند تا به مرز آمادگی برسند.

عضو پیشین شورای فنی کشتی فرنگی در خصوص عدم دعوت از سعید عبدولی به اردوی تیم ملی به دلیل ناآمادگی گفت: سعید عبدولی یکی از افتخارات کشتی فرنگی ما است که 4 مدال جهانی و المپیک دارد. با 30 سال نمی توانیم بگوییم پیر شده، عبدولی حتی می تواند المپیک 2024 را هم تجربه کند اگر بتواند در انتخابی پیروز باشد. اینطور که متوجه شدم 87 کیلو وزن دارد، اما من با عبدولی زیاد بودم و او را می شناسم، 8-7 کیلو اضافه وزن برای او مشکل نیست و می تواند خودش را به 77 کیلوگرم برساند. مهم این است که عبدولی دو حریف خوب در 77 کیلوگرم دارد و گرایی و پشتام حریفان آسانی نیستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 503

به "مشتاقی: عبدولی می تواند راحت 8-7 کیلو وزن کم کند، تیم ملی هر 3 سهمیه المپیک را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشتاقی: عبدولی می تواند راحت 8-7 کیلو وزن کم کند، تیم ملی هر 3 سهمیه المپیک را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید