مشکل سهامداران برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران، محمدعلی محمودزاده، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد، بیان نمود: اجرای زیرساختی که در بانک ملی برای اعطای تسهیلات اعتباری سهام عدالت شکل گرفته، آغاز شده و متقاضیان با استفاده از بستر تمام الکترونیکی که وجود دارد، از این شرایط استفاده می نمایند و این رویه همچنان ادامه دارد.

مشکل سهامداران برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟

او اضافه کرد: زیرساختی که برای اولین بار در کشور شکل گرفته، ترکیبی از سرویس های سازمان های مختلف و بانکی است و در قالب یک شعبه دیجیتال از بانک ملی به وجود آمده که به این شکل، اعطای تسهیلات به شکل تمام الکترونیکی انجام می گردد. تمام برنامه ای که مدنظر بانک ملی بوده اجرا شده و اخیرا و بعد از برطرف مسائلی که به وجود آمده بود، نزدیک به 3 هزار کارت اعتباری توسط این بانک صادر شده است.

محمودزاده گفت: زیرساخت ایجاد شده به نحوی است که تمام فرآیند به شکل غیر حضوری انجام می گردد و نیازی به حضور در واحد های بانک ملی نیست.

او تاکید نمود: این سرویس، به صورت ترکیبی از سیستم های بانکی بانک ملی و سیستم های سازمان هایی مانند بورس، ثبت احوال، ثبت شرکت ها و حتی سامانه های سازمان هایی مثل وزارتخانه های صمت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی تکمیل شده و به همین دلیل، گاهی مسائلی را در برقراری و استفاده از این سرویس ها داریم که کار را سخت می نماید.

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد ضمن اشاره به اینکه این کار در مراحل ابتدایی قرار گرفته است، گفت: این کار، یک پروژه بسیار بزرگ در سطح دستگاه های دولتی است و رفته رفته این مسائل کمتر خواهد شد.

او اعلام کرد: به طور کلی افرادی که تمایل به دریافت کارت اعتباری سهام عدالت دارند، برای احراز هویت الکترونیکی باید از امکانات حداقلی برخوردار باشند. یعنی حداقل یک گوشی هوشمند نسخه اندروید برای انجام این فرآیند ضروری است و طبیعتا فردی که گوشی هوشمند داشته باشد، باید کدملی سیمکارتش نیز به نام خودش باشد تا بتواند از آن استفاده کند.

محمودزاده در خاتمه گفت: برای این کار در شعب بانک ملی، ثبت نام حضوری وجود ندارد. اگر زیرساخت لازم یعنی تلفن هوشمند و سیم کارت با کدملی مرتبط، وجود داشته باشد، برای فردی که برای اولین بار نیز مراجعه کند، بیشتر از 10 دقیقه تا یک ربع وقت نمی گیرد. میزان تسهیلات سهام عدالت نیز بر اساس نرخ روز سهام عدالت و سامانه هایی که در اختیار ماست و سازمان بورس اعلام می نماید، پرداخت می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 587

به "مشکل سهامداران برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل سهامداران برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید