پیش بینی بازار مسکن در مهرماه

به گزارش اردکان خبر، خبرنگاران: نگرش فعالان ساختمانی نسبت به آینده بازار ساخت وساز منفی شد.

پیش بینی بازار مسکن در مهرماه

جهت دریافت خدمات طرح آلاچیق فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران، اتاق تعاون ایران، دوازدهمین گزارش شامخ مسکن مربوط به شرایط شاخص های مهم بازار مسکن در شهریورماه را منتشر کرد. در این گزارش از یک سو شرایط پارامترهای مهم و اثرگذار بر فرایند بازار ساخت وساز در ماه گذشته و از سوی دیگر نگرش فعالان ساختمانی-مدیران خرید 100 شرکت ساختمانی- در خصوص فرایند آینده بازار مورد آنالیز قرار گرفته است.

براساس این گزارش، عدد شامخ کل با 5. 4 درصد کاهش به 5. 50 رسیده است. کاهش عدد شامخ کل نشان دهنده کاهش بهبود شرایط ساختمان در شهریورماه نسبت به ماه قبل از آن است. همینطور شاخص میزان سفارشات جدید، میزان بکارگیری نیروی انسانی و همینطور میزان خرید مواد اولیه، در مقایسه با مردادماه، فرایند کاهشی داشته است.

علاوه بر این مطابق با نتایج این نظرسنجی، سرعت انجام سفارشات نسبت به ماه قبل کمی افزایش یافته است.

دو شاخص قیمت خرید مواد اولیه-مصالح ساختمانی- و قیمت محصولات فراوری با رشد قابل توجهی به ماه گذشته(مرداد) نیز همراه بوده است.

تنها پارامتری که براساس آن نگرش فعالان ساختمانی در خصوص فرایند آینده بازار مورد آنالیز قرار می گیرد؛ شاخص انتظارات فراوری در ماه آینده است که در این ماه با عدد 36 تعیین شده است. با توجه به کاهش حدود 31درصدی این شاخص می توان گفت میزان نگرانی و دغدغه سازنده ها نسبت به شرایط بخش ساختمان در مهرماه نسبت به ماه قبل افزایش پیدا نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 228

به "پیش بینی بازار مسکن در مهرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار مسکن در مهرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید