کرونا چگونه به وسیله چشم منتقل می گردد؟

به گزارش اردکان خبر، بعضی کارشناسان معتقد هستند محافظت از چشم ها در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است.

کرونا چگونه به وسیله چشم منتقل می گردد؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، با اثبات اینکه ویروس کرونا می تواند به وسیله بینی و دهان وارد بدن گردد، پزشکان به زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی تاکید می نمایند.

توماس استاینمن، سخنگوی بالینی آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا، گفت: ممکن است افراد به وسیله چشم هم به ویروس کرونا آلوده شوند.

سخنگوی بالینی آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی در اوایل ماه جاری تأیید کرد شواهدی وجود دارد که افراد در حال ابتلا به ویروس از قطرات شناور در هوا هستند و ویروس کرونا هوابرد است. یکی از راه هایی که این قطرات می توانند وارد بدن شوند به وسیله چشم است. البته مسیری را که ویروس برای آلوده کردن بدن باید طی کند نیز در نظر بگیرید. ابتدا باید سطح چشم آلوده گردد و به وسیله اشک به بینی منتقل گردد. از بینی نیز بتواند به دهان یا گلو و همچنین به مجاری هوایی و ریه ها سفر کند.

او اضافه کرد: طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، با لمس یک سطح آلوده و سپس لمس کردن چشم نیز ممکن است فرد به کرونا آلوده گردد.

استاینمن گفت: احتمالاً آلوده شدن به ویروس به وسیله چشم کمتر از دریافت آن به وسیله بینی یا دهان است و پزشکان می توانند از التهاب چشم ها به آلودگی چشم پی ببرند که به چشم صورتی مشهور است، اما داشتن چشم صورتی لزوماً به معنای ابتلا به کرونا نیست.

سخنگوی بالینی آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا بیان نمود: اگر واقعاً در برابر کرونا ویروس محافظت کامل می خواهید باید سطح مخاطی در بینی، دهان و همچنین مخاط چشم را کامل بپوشانید؛ بنابراین اگر عینک یا شیلد بهداشتی دارید، باید از آن بهره ببرید، اما به طور جهانی توصیه نمی گردد. پوشش چشم حرکتی هوشمندانه برای افرادی است که به درستی نمی توانند فاصله اجتماعی را رعایت نمایند یا کسانی که در محیط آلوده به کرونا ویروس هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 210

به "کرونا چگونه به وسیله چشم منتقل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه به وسیله چشم منتقل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید