آینده سازان کشور دست پرورده و آموزش دیده معلمان هستند

به گزارش اردکان خبر، استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که پیشرفت و سعادت جامعه رو به رشد و توسعه در دست قدرت معلمان است، گفت: متخصصان و آینده سازان کشور دست پرورده و آموزش دیده معلمان هستند.

آینده سازان کشور دست پرورده و آموزش دیده معلمان هستند

به گزارش خبرنگاران آذربایجان شرقی ،محمدرضا پورمحمدی در آئین بزرگداشت مقام معلم، با گرامی داشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، گفت: در این ایام که به پاس خدمات شهید مطهری به عنوان هفته معلم نام گذاری شده است، به مقام همه شهدای عرصه علم و هنر و دانش ادای احترام می کنیم و قدردان همه آموزگاران و معلمان عزیز هستیم.

وی با اشاره به تعبیر امام راحل که معلمی را شغل انبیا توصیف کردند، گفت: معلمی از جنس رسالت انبیاست که جامعه را بیدار می کند و این منزلت و موقعیت نصیب هر کسی نمی شود و باید شکرگزار آن بود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که تمامی معلمان نمونه هستند، افزود: معلمانی که در شرایط سخت کرونا، نظام آموزشی را پویا و فعال نگه داشته اند و شبانه روز برای آگاهی بخشی به دانش آموزان تلاش می کنند، شایسته تقدیر هستند.

وی افزود: با وجود این که بسترهای کافی برای آموزش غیرحضوری در کشور وجود نداشت اما در یک سال گذشته با تلاش معلمان و مسئولان عرصه تعلیم و تربیت، امکانات خوبی ایجاد شده و تجربه های خوبی به دست آمده است.

پورمحمدی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید قدم های زیادی برای توسعه فرهنگ، آموزش و ارتقای جایگاه معلمان برداشته شده است، افزود: با وجود این اقدامات، همچنان می توان اذعان داشت شأن و منزلت فرهنگیان هنوز در جایگاه اصلی نیست و باید برای ارتقای این جایگاه تلاش کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم در این آئین گفت: در هیچ برهه ای از تاریخ به اندازه دوران شیوع کرونا، جایگاه و منزلت معلم آشکار نشد و این معلمان و فرهنگیان عزیز بودند که به عنوان مجاهدان راه تعلیم و تربیت در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت، شبانه روز تلاش کردند.

جعفر پاشایی یادآور شد: مصادیق گوناگونی از تلاش و فداکاری معلمان را در استان شاهد بوده ایم که در شرایط سخت آب و هوایی، چراغ دانش را برای فرزندان ما روشن نگه داشته اند.

در این آئین از آقای قدرت الله اسماعیلی اقدم، معلم منتخب کشوری و 7 معلم منتخب استانی تجلیل و قدردانی شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 709

به "آینده سازان کشور دست پرورده و آموزش دیده معلمان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده سازان کشور دست پرورده و آموزش دیده معلمان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید