علم و تکنولوژی

چرا عدد 13 نحس است؟ (دلیل نحسی روز سیزدهم فروردین)

در فرهنگ ایرانی ها عدد سیزده به عدد نحس معروف است و مردم روز سیزده فروردین را روز نحس و بدیمنی می دانند اما به راستی چرا عدد 13 نحس است؟!

11 آذر 1399

نفوذ خبرنگار هلندی به نشست ویدئویی و محرمانه وزرای دفاع اتحادیه اروپا!

خبرنگار هلندی نشست ویدئویی محرمانه وزرای دفاع اتحادیه اروپا را هک نموده و به آن نفوذ کرد.

3 آذر 1399

مقاله: گزینه های تحصیل در کانادا در انتاریو (بخش دوم)

موسسات یا آکادمی های خصوصی گاها دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای را ارائه می دهند. بسیاری از این دوره ها تنها بخشی از یک مهارت را پوشش می دهند. برای مثال ممکن است تنها دوره جوشکاری طلا در این آکادمی ها ارائه گردد که بخشی از دوره کامل مهارت جواهرسازی است....

30 آبان 1399

هوش مصنوعی انویدیا می خواهد تماس های تصویری را بهتر کند

روز گذشته انویدیا از یک پلتفرم مختص تماس های تصویری به نام Maxine رونمایی کرد که طبق ادعای این شرکت، می تواند بعضی از رایج ترین مسائل مربوط به تماس های تصویری را رفع کند.

23 آبان 1399

انتصاب سرپرست مدیریت امور آموزشی دانشگاه مازندران

خبرگزاری خبرنگاران- باحکم رییس دانشگاه مازندران سرپرست مدیریت امور آموزشی دانشگاه مازندران منصوب شد.

21 آبان 1399

روباتی که 19 ماده غذایی را سرخ می نماید

شیوع ویروس کرونا لزوم اتوماتیک کردن فرایند طبخ مواد غذایی مختلف را افزایش داده و از همین رو روباتی عرضه شده که می تواند 19 ماده غذایی را سرخ کند.

20 آبان 1399

مقاله: نکته هایی جالب توجه در خصوص تورنتو و مونترال

صنعت بازی های ویدئویی و صنعت تکنولوژی مونترال به شدت در حال رونق دریافت هستند. مونترال پیش از این در دنیا در زمینه فراوری بازی های ویدیویی رتبه سوم را داشت.

16 آبان 1399

عروسی با تم کرونا؛ از مراسم جنگلی تا دستبند های نزدیکم نشو!

می گویند عشق را نمی توان منتظر گذاشت، اما شیوع یکباره کرونا تمام برنامه ها را برهم زد و عشق را پشت در ها قرنطینه کرد. با این همه برخی از زوج های جوان شیوه های جدید خود را با شرایط فعلی منطبق کرده و راه های خلاقانه ای برای برپا کردن عروسی خود پیدا کردند. البته...

16 آبان 1399

تیک تاک با اخبار جعلی انتخاباتی در آمریکا مقابله می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، راهنمای انتخاباتی تیک تاک برای آمریکایی ها اطلاعات دقیق و تأیید شده در مورد دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری، مراکز و شیوه های رأی دهی و نیز اخبار تأیید شده رسانه ها را منتشر می کند.

14 آبان 1399

دولت آمریکا بزرگترین شرکت سازنده تراشه در چین را تحریم کرد

طبق گزارش های منتشر شده، وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا بزرگترین شرکت سازنده تراشه در چین را به لیست سیاه خود اضافه نموده است. این یعنی کمپانی SMIC دیگر نمی تواند با شرکت های آمریکایی روابط تجاری داشته باشد و این شرکت ها برای ادامه همکاری باید از دولت...

12 آبان 1399

بزرگداشت شمس تبریزی در کافه هنر

هفتم مهرماه در ایران به عنوان روز بزرگداشت شمس تبریزی نامگذاری شده است و به همین مناسبت هر ساله در مراکز علمی و فرهنگی سراسر ایران بخصوص شهرستان خوی (محل وفات شمس تبریزی) نشست ها و بزرگداشت هایی برگزار می گردد.

12 آبان 1399

نقص امنیتی نفوذ به تیک تاک به وسیله وب سایت

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، تیک تاک می گوید از این مشکل مطلع است و به زودی سیستم تأیید هویت چند مرحله ای را برای وب سایت خود نیز فعال می نماید، اما تا آن موقع نفوذ به این اپلیکیشن بدین شیوه ممکن است.

11 آبان 1399

مقاله استاد ایرانی اثر برگزیده یک مجله معتبر بین المللی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، نتایج کار مشترک دکتر حمیدرضا قناعتیان، استاد گروه فیزیک دانشگاه جهرم، دکتر مهدی شکوریان فرد جهرمی استادیار دانشگاه صنعتی بیرجند و Ganesh Kamath از دانشگاه میسوری کلورادو آمریکا در زمینه طراحی حسگرهای گرافنی در شناسایی...

11 آبان 1399

راهنمای سفر جاده ای از همدان تا تهران

همدان یکی از شهرهای غربی و کوهستانی ایران و مرکز شهرستان و استان همدان محسوب می گردد. همدان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایر ان و کهن ترین شهرهای دنیا است و ازلحاظ تاریخی نیز قدمت زیادی دارد. این شهر اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده و در گذشته...

11 آبان 1399

60 تیم کسب و کار در رویداد سرمایه گذاری استارت آپی به رقابت می پردازند

مدیر ارتباطات و رسانه 100 استارت آپ گفت: از صبح امروز نزدیک به 60 کسب وکار استارتاپی با یکدیگر به رقابت می پردازند تا بتوانند سرمایه جذب نمایند.

7 آبان 1399

رشته های تحصیلی پرطرفدار در کانادا

کانادا ارائه کننده آموزش های با کیفیت و مدارک تحصیلی شناخته شده جهانی است. کانادا یک جامعه امن، مالی پایدار و چند فرهنگی را فراهم می نماید. چشم انداز شغلی پس از تحصیل در کانادا بسیار عالی است. دانشگاه های کانادا دارای بیش از 5000 ارتباط جهانی هستند. برنامه...

5 آبان 1399

چاپ 35 مقاله همایش بین المللی شمس و مولانا در کتاب مجموعه مقالات

دبیر علمی ششمین همایش بین المللی شمس و مولانا گفت: 16 سخنرانی به صورت وبینار آنلاین در این همایش ارائه شدند و 35 مقاله پذیرفته شده نیز در کتاب مجموعه مقالات چاپ خواهد شد.

2 آبان 1399

راه اندازی راکتور هسته ای جدید پاکستان با فناوری چینی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، آزمایش های گرمایی واحد کی 2 نیروگاه هسته ای کراچی با همکاری شرکت ملی هسته ای چین صورت گرفته است.

29 مهر 1399

سیم کارت رایگان شاد از هفته آینده توزیع می شود

مدیرعامل اپراتور همراه اول از توزیع سیم کارت رایگان شاد از هفته آینده در دفاتر همراه اول خبر داد و گفت: نیاز نیست خانواده ها برای بهره مندی از اینترنت رایگان شبکه شاد سیم کارت جدید تحت عنوان سیم کارت شاد تهیه کنند.

28 مهر 1399

قمیشی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول شد

با ابلاغ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علی قمیشی به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول منصوب شد.

26 مهر 1399
تعداد: (59)