علم و تکنولوژی

گستردگی معافیت ها و فقدان شفافیت، مهم ترین ضعف های نظام مالیاتی است

دومین رویداد مشاوره کسب وکار با هدف توسعه و تقویت مدیریت درون بنگاهی به ابتکار کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران و حمایت معاونت کسب وکار اتاق ایران از 11 بهمن سال جاری به مدت یک هفته به صورت آنلاین برگزار می شود.

17 اسفند 1399

دستورالعمل شماره یک کمیته بین المللی المپیک برای المپیکی ها؛ شادی بیش از حد ممنوع است

تهران (پانا) - بر اساس نخستین نسخه منتشرشده از سری دستورالعمل های برگزاری بازی های المپیک، از ورزشکاران خواسته شده است تا از شادی بیش از حد خودداری نمایند.

16 اسفند 1399

دانش ایران در تولید واکسن کرونا پیشرفته است ، تهیه امن ترین نوع واکسن برای مردم

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: توانمندی دانشمندان ایرانی در حوزه تولید واکسن کرونا بسیار بالا است و مردم به این توان داخلی اعتماد کنند.

15 اسفند 1399

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فرایند ارسال هنرکارت هنرمندان

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضوردر ساختمان هنرکارت، در جریان فرایند چگونگی تولید، توزیع و ارسال هنرکارت به هنرمندان سراسر کشور قرار گرفت.

12 اسفند 1399

گلکسی S21 اولترا از نسل جدید نمایشگر اولد کم مصرف بهره می برد

گلکسی S21 اولترا اولین گوشی مجهز به نسل جدید نمایشگر اولد ساخت سامسونگ محسوب می گردد که انرژی کمتری را مصرف می نماید. سامسونگ با انتشار یک بیانیه اعلام نموده که این نمایشگر به لطف مواد آلی توسعه یافته توسط این شرکت، مصرف انرژی را حدود 16 درصد کاهش می دهد.

9 اسفند 1399

ساخت آنتی بیوتیک ها با یک نوع قارچ

قارچ ها جزو مهم ترین و متنوع ترین منابع طبیعی آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان هستند. به همین دلیل آنالیز قارچ ها از نظر ترکیبات جدید اهمیت زیادی دارد.

6 اسفند 1399

لیگ نوآوری با هدف حمایت از ایده ها و طرح های خلاقانه دانشجویان در مشهد برگزار می گردد

لیگ نوآوری با هدف حمایت از ایده ها و طرح های خلاقانه دانشجویان و دانش آموختگان از سوی گروه نوآوری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

5 اسفند 1399

معرفی استاندارد مرجع آموزش زبان فارسی در جهان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، به منظور معرفی مجموعه کتاب های تألیفی بنیاد سعدی و آشنایی بیشتر با کتاب های آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، هر یکشنبه، در برنامه زنده اینستاگرامی یکشنبه ها با کتاب یکی از کتاب های تالیفی بنیاد...

4 اسفند 1399

ناهماهنگی متولیان، صنعت مد و پوشاک را ضعیف کرده است

در نشست کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران، شرایط صنعت مد و پوشاک موردتوجه قرار گرفت. فعالان این صنعت با انتقاد از نگاه های غیر حمایتی و غیرحرفه ای به این حوزه، خواستار توجه اتاق ایران به این بخش و پیگیری مطالبات آن شدند.

2 اسفند 1399

استفاده از زیست پسماند ها برای کاهش مصرف برق نمایشگر ها

محققان با استفاده از زیست پسماندها، نانوکامپوزیتی ساختند که می تواند در تولید نمایشگر ها به کار رود و مصرف انرژی را در این نمایشگر ها کاهش دهد.

1 اسفند 1399

پارلر از آمازون شکایت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، پس از حمله هواداران ترامپ به کنگره و تعیین شدن نقش اپلیکیشن پارلر برای برنامه ریزی آن، سه شرکت اپل، گوگل و آمازون آن را مسدود کردند.

30 بهمن 1399

هفتمین دوره آزمون زبان فارسی دانشگاهی برگزار می شود

خبرگزاری خبرنگاران- هفتمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی سامفای دانشگاهی در سه ماهه انتها سال 1399 با همکاری معاونت گسترش زبان فارسی و ایران شناسی مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم و سازمان سنجش در دانشگاه های کشور برگزار می...

26 بهمن 1399

کتاب ایلان ماسک؛ تسلا؛ اسپیس ایکس و فتح آینده ای رویایی

با مطالعه این کتاب متوجه می شوید که ایلان ماسک فعالیت خود را از کجا آغاز نموده و چه مسیری را پیموده است تا خودرو های برقی اش در عظیمرا ها خودنمایی نمایند، سفینه هایش راهی ایستگاه فضایی شوند و چگونه می خواهد مریخ را به خانه دوم بشر تبدیل کند. اکنون...

25 بهمن 1399

رشد و گسترش اینترنت و ارائه خدمات حقوقی بر بستر وب به وسیله دادیاب

تمامی مشاغل اعم از مشاغل مرتبط با فروش کالا و همچنین مشاغل ارائه دهنده خدمات می بایست از ظرفیت اینترنت و عصر انفجار اطلاعات برای تقویت و بهبود شرایط کسب و کار خود اقدام کنند. در ایران به واسطه درصد بالای جمعیت جوان و همچنین رشد سریع زیرساخت های مرتبط...

24 بهمن 1399

بازار داغ چند می گیری جای من امتحان بدی

با شروع امتحانات میان ترم در دانشگاه ها،کسب وکار تقلبهای مجازی و همیاران تقلب بار دیگر رونق گرفته است و به نظر می رسد وزارت علوم باید برای امتحانات پایان ترم تدابیری بیندیشد.

23 بهمن 1399

چین ماهواره سنجش از راه دور را به فضا پرتاب کرد

چین یک فروند ماهواره سنجش از راه دور جدید را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

13 بهمن 1399

گیاهی برای برطرف زانودرد سالمندان

نتایج یک پژوهش دانشگاهی توسط محققان کشورمان نشان می دهد که استفاده از روغن گیاه دارویی ناخنک، می تواند در کنترل درد زانوی سالمندان که عمدتاً به دنبال بیماری استئوآرتریت به وجود می آید، تأثیر خوبی داشته باشد.

12 بهمن 1399

صندوق پژوهش لرستان افزایش سرمایه دهد، ضرورت ایجاد کارخانه نوآوری

به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری امروز سه شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با بیان اینکه لرستان در حوزه های مختلف پتانسیل های بالایی دارد، گفت: حرکات خوبی در سالیان اخیر در حوزه شرکت های دانش بنیان اجرا شده اما واقعاً ظرفیت استان خیلی بالاتر از این...

8 بهمن 1399

فراخوان دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

فراخوان دهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور منتشر شد.

5 بهمن 1399

سوخو S-70 اوخوتنیک-بی؛ پهپاد جت رادار گریز روسها

اگر بخواهیم نگاه دقیقی به جرقه های اولیه در راستای طراحی سوخو S-70 اوخوتنیک داشته باشیم، بدون شک با یک طرح مفهومی قدیمی تر از پهپادهای تهاجمی با پیکربندی بال پرنده (سال 2007) به نام میکویان اسکت رو به رو خواهیم شد.

20 دی 1399
تعداد: (92)