علم و تکنولوژی

قانون تخفیف شهریه به دانشجویان پژوهشگر فقط روی کاغذ است ، وام پژوهش از 5 تا 30 میلیون تومان چه مسئله ای را می تواند حل نماید؟!

دبیرکل انجمن های علمی دانشگاه آزاد استان کرمان گفت: اگر مقداری از کار های پژوهشی حمایت کنیم و به پای درد و دل پژوهشگران بنشینیم از فرار مغز ها تا حدی می توانیم جلوگیری کنیم.

5 بهمن 1400

فال روزانه شخصی ، 21 آذر ماه

خبرنگاران : فال روزانه خود را در بخش فال و طالع بینی در قسمت رک پلاس از سایت خبرنگاران مطالعه کنید.

28 دی 1400

بازی هایی فراتر از تفریح

مدیرکل تفریح های سازنده و بازی های رایانه ای با بیان این که مهم ترین نکته در مواجهه با بازی های رایانه ای این است که به رسمیت شناخته و پذیرفته شوند می گوید: این محصول فراتر از تفریح است. جامعه گیم مرزها را از بین بُرده و تمام اعضای آن در دهکده ای جهانی...

20 دی 1400

برگزاری دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با شعار مناظره فرصتی برای یادگیری علی رغم غیرحضوری بودن دانشگاه ها، در سراسر کشور در حال برگزاری است.

10 دی 1400

مقاله: ساخت ربات دم نهنگی برای رساندن دارو به سلول های هدف

طبق گفته محققان، این ربات در آزمایشگاه با موفقیت دارو را به سلول های سرطانی هدف رساند.

9 دی 1400

فناوریهای نو و مجذوب کننده در یخچال فریزر

در این میان سازندگان و مبتکران با افزایش تقاضا برای این ابزار کاربردی روبرو می شوند و باید هرروز با ابداع فناوری های نو، مشتریان را به سمت برند خود جذب نمایند. با توجه به این موضوع، قصد داریم در این صفحه، فناوری های نوی که به تازگی در ساخت یخچال فریزر...

8 دی 1400

تور عمان ارزان: همکاری های کرمان و عمان در زمینه های صنعت و کشاورزی و گردشگری مورد آنالیز نهاده شد

ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، همکاری های کرمان و عمان در زمینه های صنعت و کشاورزی و گردشگری مورد آنالیز نهاده شد.

6 دی 1400

شخصیت شناسی جالب 4 گروه خونی ، میان گروه خونی و شخصیت افراد رابطه ای هست؟

آیا می دانستید میان گروه خونی و ویژگی های شخصیتی شما ارتباط وجود دارد؟ یعنی در واقع همان خونی که با اهدای آن به شخص نیازمند گاهی به او حتی زندگی می بخشید با ویژگی های شخصیتی شما در ارتباط است. اگر چه از نظر علمی این ارتباط ثابت نشده است اما فرهنگ ها و جوامع...

1 دی 1400

نقش موثر ایران در کمیته علمی بررسی اثرات تشعشعات اتمی

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور تاکید کرد: نقش موثر ایران در کمیته علمی بررسی اثرات تشعشعات اتمی (آنسکِر) کاملاً مشهود و غیرقابل انکار است.

25 آذر 1400

همه ماجرای نبودنت در اردیبهشت اودلاجان

صداستانگاه ماجرای نبودنت در قالبی شبیه به سینمای صامت از قصه هایی مستند در یک خانه قدیمی در اودلاجان تهران از طریق یک مستندساز روایت می شود.

19 آذر 1400

امتیاز تازه وزارت بهداشت به برترین های المپیاد علمی

تهران (پانا) - دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند به شرطی که دارای معدل بالای 16 باشند، به صورت مستقیم در مقطع دکتری حرفه ای دوره دستیاری ادامه تحصیل دهند.

18 آذر 1400

لختگی خون از عوارض نادر واکسن کروناست

فوق تخصص خون و سرطان گفت: لخته شدن خون در عروق وریدی موجب آمبولی ریه می گردد و لخته شدن خون در عروق شریانی سکته های مغزی و قلبی را به همراه دارد.

18 آذر 1400

تور ارزان استانبول: برترین تفریحات و تفریح های استانبول

استانبولاستانبول قطب مالی و فرهنگی کشور ترکیه می باشد. این شهر یکی از شهرهای تاریخی با آثار کهن بسیار در منطقه اوراسیا است. ویژگی منحصر به فرد استانبول قرار گرفتن بین دو قاره آسیا و اروپا است، از این رو این شهر نقطه استراتژیکی در معاملات تجاری به شمار...

17 آذر 1400

مایکروسافت 25 هزار نفر در حوزه امنیت سایبری استخدام می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایکروسافت میخواهد به 25 هزار دانشجوی رشته های مرتبط با امنیت سایبری بورس تحصیلی یا یاری اقتصادی بدهد و 150 استاد دانشگاه را در دانشگاه های مختلف آمریکا را تحت آموزش قرار دهد.

4 آذر 1400

شیوع کرونا انقلابی در آموزش و پرورش رقم زد

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش فارس گفت: انقلاب آموزشی شکل گرفته در دوران کرونا تحولات جدیدی را در آموزش و پرورش رقم زد.

27 آبان 1400

دهمین قسمت از برنامه چراغ مطالعه برگزار گردید

، در دهمین قسمت از برنامه چراغ مطالعه در هفته پنجم کتاب نخل و نارنج نوشته وحید یامین پور مورد نقد و آنالیز نهاده شد.

24 آبان 1400

هزینه ناهار دانش آموزان با فناوری شناسایی چهره پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، استفاده از فناوری شناسایی چهره به کاهش تماس در دوران همه گیری کووید 19 یاری می نماید. اما علت اصلی استفاده از این فناوری سرعت آن است. به طور معمول 25 دقیقه فرصت برای ارائه سرویس به دانش آموزان مدرسه وجود دارد و این فناوری...

18 آبان 1400

دستیابی به فرمولاسیون دارویی گیاهی که بیماری های قلبی و عروقی را بهبود می بخشد

یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه دارویی، محصولی را برای یاری به بهبود بیماران قلبی و عروقی ناشی از چربی خون و پیشگیری از سرطان ها فراوری و تجاری سازی نموده است.

15 آبان 1400

معرفی تاج ریزی سیاه و خواص درمانی آن

مخدر و به دلیل دارا بودن سولانین مسکن است، رفع کننده سوءهضم های دردناک و رفع کننده هجوم خون در یک عضو از بدن، التیام بخش زخم گلو و نرم کننده سینه، جلوگیری کننده از بزرگ شدن کبد و افزاینده

4 آبان 1400

دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات هنرهای نمایشی کارگاه تخصصی طراحی صحنه برگزار می کند

تهران (پانا) - دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات هنرهای نمایشی، کارگاه تخصصی طراحی صحنه را با نگاهی به ماشینری و قابلیت های پویایی و تغییر در عناصر سازنده فضا با حضور رضا مهدی زاده برگزار می کند.

26 مهر 1400
تعداد: (167)