اپل با کنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت کرد

به گزارش اردکان خبر، اپل به منظور تداوم فعالیت در چین موافقت نموده که داده های محلی کاربران خود را در این کشور ذخیره نموده و دسترسی دولت به آنها را ممکن کند.

اپل با کنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

اپل پیش از این با هدف جلب رضایت دولت چین بعضی اپلیکیشن ها مانند یک نقشه موبایلی و بعضی بازی های ویدئویی را حذف نموده بود.

بر اساس اسنادی که توسط نیویورک تایمز آنالیز شده، اپل کنترل مراکز داده جدید خود را در گویانگ - که گفته می گردد ماه آینده تکمیل می گردد - و در منطقه مغولستان داخلی واقع است را به دولت چین واگذار نموده است.

دولت چین در سال 2016 قانونی را تصویب کرد که به موجب آن تمامی اطلاعات شخصی و داده های مهم کاربران چینی که توسط شرکت های فناوری خارجی جمع آوری می گردد، باید در چین باقی بماند و تصمیم تازه اپل نیز در راستای تبعیت از همین قانون است.

پیش از این اپل داده های کاربران خدمات آی کلود در چین را نیز از چند سرور که در خارج از چین قرار داشتند به داخل این کشور منتقل کرد. چین دغدغه های مربوط به امنیت ملی و نگرانی از سوءاستفاده سایر کشورها از اطلاعات خصوصی مردم این کشور را عامل تصمیم های یادشده می داند.

در حال حاضر داده های ذخیره شده مردم چین در سرویس آی کلود اپل توسط شرکتی چینی به نام Guizhou-Cloud Big Data (GCBD) مدیریت می گردد که وابسته به دولت چین و تحت نظر آن است.

اپل حتی کلیدهای دیجیتال مورد احتیاج برای رمزگشایی از داده های قفل شدن کاربران چینی را نیز از آمریکا به این کشور انتقال داده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 719

به "اپل با کنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل با کنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید