باشگاه نساجی: قربانی همیشگی اشتباهات داوری هستیم

به گزارش اردکان خبر، باشگاه نساجی با صدور بیانیه ای بیان کرد، این تیم در چند بازی گذشته از جانب اشتباهات داوری متضرر شده است.

باشگاه نساجی: قربانی همیشگی اشتباهات داوری هستیم

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران در این مورد نوشت: همانطور که جامعه فوتبال شاهد بودند، باشگاه نساجی مازندران که به طور خصوصی تحت مالکیت شرکت هواپیمایی وارش واقع شده است و جزو چهار باشگاه خصوصی لیگ برتر است، نه تنها دیگر امیدی به حمایت متولیان دستگاه ورزش ندارد، اما به جای اینکه شاهد ابتدایی ترین خواسته اش یعنی مرتفع سازی نیازهای اولیه زیرساختیِ حضور یک تیم در لیگ برتر باشد، همچنان مورد کم لطفی از سوی مسئولان ذی ربط قرار گرفته و از هیچ امکانات مناسب تمرینی و برگزاری مسابقه در مازندران، بهره مند نیست.

بی تردید چنین فقدان های اساسی، آثار منفی زیادی بر پیکره باشگاه خواهد گذاشت. با تمام این تفاسیر و دل خوشی به وعده و وعیدهای نامشخص، باشگاه نساجی تمامی این بی آبرویی ها که بر شخصیت یک باشگاه اثرگذار بوده را به جان خریده است.

حال از یک سو باشگاه نساجی باید به مقابله با ناکارآمدی مسئولان بپردازد و فارغ از الزامات و بایسته های تیمی، از سویی دیگر در کارزار نابرابر لیگ، باید در هر بازی آمادگی رویارویی با اشتباهات تأثیرگذار داوری را نیز داشته باشد.

با توجه به اینکه هیچ عضوی را در خانواده فوتبال مصون از اشتباه نمی دانیم و علی رغم اینکه بنا نداشتیم خدای ناکرده به جامعه محترم داوری، فشار منفی وارد کنیم، اما در عین ناباوری و در کمال وقاحت شاهدیم تیم هایی که در بازی با ما از اشتباهات تأثیرگذار داوری سود برده اند، ژست حق به جانبی به خود می گیرند و با فشار روی کمیته داوران، اتفاقات دلخواه را برای خود رقم می زنند.

به علت عدم برخورد مناسب و قاطع از سوی سازمان لیگ با این تیم ها و مظلوم واقع شدن باشگاه هایی چون نساجی که در چند بازی اخیر از جانب اشتباهات داوری متضرر شده است، راهی جز بیان اعتراضات خود نسبت به این ناهنجاری ها نمی بینیم.

لذا از کمیته محترم داوران تقاضا داریم، داورانی را برای قضاوت بازی ها انتخاب نمایند که داور از شهر مبدا بتواند با یک سفر هوایی خود را به شهر مقصد برساند نه اینکه یک داور برای رسیدن به شهر محل بازی، چند جهت چندساعته را مجبور باشد به صورت زمینی طی کند و شب بازی به مقصد برسد! بی تردید مسافت زیاد و سفر پرمشقت، تأثیر زیادی بر کارایی جسمی و بعلاوه روانی داور خواهد گذاشت .

تقاضا داریم برای قضاوت بازی های نساجی که در زمره پنج تیم پرهوادار فوتبال ایران است، داورانی را برگزینید که در سطح آمادگی بالایی از نظر فنی قرار داشته باشند و مسبوق به سابقه قضاوت های ناعادلانه برای نساجی نباشند.

متأسفانه کمیته داوران در چند بازی اخیر نساجی، باز هم داورانی را انتخاب کرد که در گذشته، سوت های غیرقابل جبرانی برای نساجی نواختند و حواشی زیادی نیز میان آنها و نیمکت ما رقم خورد ه بود.

در بازی های اخیر و همین بازی با آلومینیوم پنالتی هایی به سود نساجی از چشم داور پنهان ماند که اگر این اشتباهات وجود نداشت، امروز جایگاه نساجی در جدول خیلی بالاتر بود.

بعلاوه اشتباهاتی به سود حریفان نساجی اعم از پنالتی و مردود شدن گل نساجی، نیز رقم خورد.

لذا از کمیته محترم داوران تقاضا داریم، ضمن چینش حرفه ای تر داوران با توجه به موارد مزبور، حتی المقدور داورانی که سوابق جبران ناپذیری از خود برای نساجی به جا گذاشته اند را تا سرانجام فصل، به قضاوت مجدد برای تیم نساجی برنگزینید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 992

به "باشگاه نساجی: قربانی همیشگی اشتباهات داوری هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه نساجی: قربانی همیشگی اشتباهات داوری هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید