حمایت 5 هزار میلیارد ریالی از صندوق های توسعه صنایع خلاق

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی در آیین افتتاح و شروع به کار مرکز نوآوری و خانه خلاق هزاره که در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار گشت، با اشاره به نقش صنایع خلاق و فناوری های فرهنگی در اعتلای ابعاد معنوی انسان، افزود: ما دو وجهه نیازهای جسمی و نیازهای روحی داریم. کمبود بعضی از این نیازها در زمانی کوتاه و حتی کم تر از یک روز احساس می گردد ولی بعضی دیگر از این نیازها از نوعی هستند که شاید تا مدت ها نسبت به آنها احساس کمبود نکنیم. نیازهایی از جنس معنوی و روحی.

حمایت 5 هزار میلیارد ریالی از صندوق های توسعه صنایع خلاق

دهقانی ادامه داد: نتیجه این شده است که بشر برای حل احتیاجها به نوآوری هایی روی آورده است که به جسم آدمی خدمت می نمایند. در این زمینه نیز به پیشرفت های خوبی دست یافته و امروزه در هر زمینه ای شاهد فناوری های پیشرفته هستیم. اما آن چه بشر از آن غافل مانده ، احتیاجهای روحی است چرا که کمبود آن در کوتاه مدت حس نمی گردد اگر تا مدت طولانی هم به آن توجه نگردد، شاید پیامد آن حس نگردد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با اشاره به اینکه در گذشته شاید کمتر به احتیاجهای روحی بشر توجه شده است، گفت: اما احتیاج به تعالی در انسان یک احتیاج دایمی و مهم است. قرن اخیر؛ قرن توسعه اقتصاد خلاق و شرکت های خلاق و فراورینمایندگان محتوای متناظر با روح آدمی است و در آینده ای نزدیک بزرگ ترین کمپانی های جهان کمپانی هایی خواهند بود که محتوا فراوری می نمایند.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین رقابت آینده کمپانی ها این است که تا چه میزان توجه و زمان را از مخاطبان کسب می نمایند بر این نکته تاکید نمود که باید به حوزه فراوری محتوا توجه ویژه و نگاهی عمیق تر داشته باشیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری گردشگری را زاییده و مقوله ای طراحی شده به وسیله بشر در اعصار و زمان های بسیار دور دانست و گفت: این مقوله در هر عصری به یاری فناوری و نوآوری پیشرفته تر شد. اگر دقت کنیم گردشگری موضوعی است که از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است؛ اما در هر دوره فناوری ها به ارتقای محتوای آن یاری نموده اند.

دهقانی صنعت گردشگری در جهان را یک صنعت پیشرو و پردرآمد خواند و بیان کرد: در ایران نیز ظرفیت های زیادی برای توسعه گردشگری وجود دارد که منطقه عباس آباد به صورت بالقوه دارای توانمندی و بازاری بزرگ در این زمینه است.

وی بعلاوه گفت: منطقه عباس آباد را یک منطقه فرهنگی و گردشگری می دانیم. ما اعتقاد داریم منطقه فرهنگی با مرز محصور نمی گردد و مرز فیزیکی ندارد و اگر این منطقه محتواهایی را عرضه کند که در سطح داخلی و بین المللی قابل توجه و عرضه باشد؛ اصلا عجیب نیست. این منطقه با ظرفیت هایی که دارد می تواند برای فراوری محتوا و خلق ارزش افزوده به وسیله شرکت های دانش بنیان و خلاق یک فرصت ویژه محسوب گردد.

آیین افتتاح این مجموعه با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و مالی دانش بنیان رییس جمهوری، سیدمحمدحسین حجازی، مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، تعدادی از اعضای شورای شهر تهران و اصحاب رسانه برگزار گردید.

خانه خلاق هزاره با 2000 متر زیربنا و 25 اتاق اداری، ظرفیت پذیرش 120 نفر را دارد. افراد مستقل، خویش فرما، استارتاپ ها و… می توانند با رزرو یک میز کار یا اتاق به صورت اشتراکی در این محل به فعالیت هایشان بپردازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1307

به "حمایت 5 هزار میلیارد ریالی از صندوق های توسعه صنایع خلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 5 هزار میلیارد ریالی از صندوق های توسعه صنایع خلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید