خبرنگاران افزایش حساسیت تهرانی ها به آلودگی هوا دست آوردی مثبت است

به گزارش اردکان خبر، تهران-خبرنگاران-مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: اکنون به محض اینکه شاخص از 100 رد شده و شرایط برای گروه های حساس ناسالم می شود، شهروندان حساس می شوند که البته از این حساسیت و مطالبه مردمی استقبال می کنیم و آن را یک دست آورد مثبت می دانیم.

خبرنگاران افزایش حساسیت تهرانی ها به آلودگی هوا دست آوردی مثبت است

به گزارش خبرنگاران از اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛ حسین شهیدزاده روز شنبه گفت: قبلاً شهروندان در مقابل آلودگی هوا خیلی حساس نبودند، مگر اینکه شاخص آلودگی هوا از 150 رد می شد و شرایط برای همه ناسالم می شد، اکنون حساسیت بالا رفته است.

وی با تأکید بر اینکه در آلودگی هوای پایتخت دو عامل میزان تولید آلودگی و مقدار خروج این آلودگی از طریق تهویه طبیعی مؤثر است، گفت: اگر تناسب هر کدام از این عوامل به هم بریزد، آلودگی هوا افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه از بیستم تا بیست و هفتم مهر امسال، 8 روز پشت سر هم، باد مؤثری که بتواند آلودگی را از هوای تهران خارج کند نداشتیم، اضافه کرد: در این مدت به علاوه یک روز دیگر در مهر، متوسط روزانه سرعت وزش باد در تهران دو متر بر ثانیه بود.

وی با اشاره به اینکه به همین علت، آلاینده های هوای تهران انباشته شده و غلظت آلودگی بالا رفت، اظهار کرد: مهر امسال با 9 روز ناسالم برای گروه های حساس، هوای تهران نسبت به پارسال آلوده تر بود اما در ده سال گذشته، چهار مهر دیگر داشتیم که شرایط هوا نامطلوب تر از مهر امسال بود و روزهای ناسالم حتی به 20 روز می رسید.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اینکه بزرگ ترین منبع تولید آلودگی هوای پایتخت، حمل و نقل است که بیش از 60 درصد ذرات معلق هوای تهران را تولید می کند، خاطر نشان کرد: پاییز امسال، به دلیل حذف 25 درصدی سفرهای آموزشی در مجموع سطح شهر، مقداری کاهش تراکم ترافیک داشتیم اما در محدوده مرکزی شهر به خاطر کاهش زمان طرح ترافیک و ورود ماشین های بیشتری به محدوده این طرح به دلیل شرایط کرونا و الزامات ناشی از از آن، نسبت به قبل افزایش تراکم ترافیک داشتیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 359

به "خبرنگاران افزایش حساسیت تهرانی ها به آلودگی هوا دست آوردی مثبت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش حساسیت تهرانی ها به آلودگی هوا دست آوردی مثبت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید