دستورالعمل برگزاری هفته فرهنگ در دانشگاه ها ابلاغ شد

به گزارش اردکان خبر، معاون فرهنگی وزارت علوم در نامه ای به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دستورالعمل برگزاری و عناوین روز های هفته فرهنگ را ابلاغ کرد.

دستورالعمل برگزاری هفته فرهنگ در دانشگاه ها ابلاغ شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از معاونت فرهنگی وزارت علوم غلامرضا غفاری در بخشنامه هفته فرهنگ دانشگاه ها عنوان نموده است که با توجه به صندلی ممتاز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در رونق بخشی از فضا های علمی و نقش تاثیرگذار آن در تقویت هویت ملی و دینی دانشجویان و به منظور انسجام بخشی به فعالیت هایی که از طریق دانشگاهیان ساماندهی و در سطح دانشگاه اجرا می گردد.

حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی بر اساس مصوبات شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق 10 گانه اقدام به طراحی ساختار هفته فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها نموده است.

بر این اساس طرح هفته فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها ابلاغ می گردد و این طرح باید در دستور کار شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها قرار بگیرد و با توجه به کارکرد آن زمینه اجرای آن به صورت مجازی فراهم گردد.

این طرح به منظور حفظ ارتباط دانشجویان با دانشگاه و افزایش روحیه امید و خوداتکایی و تاکید بر دو اصل خودمراقبتی و دیگر مراقبتی و همچنین دستیابی بر یک اجماع ملی مقابله با کرونا اجرایی خواهد شد؛ بنابراین باید تمهیدات لازم برای برگزاری هفته فرهنگ دانشگاه ها تا خاتمه نیم امسال به عمل بیاید.

روز اول هفته فرهنگ دانشگاه ها به عنوان فرهنگ دانشگاهی و فضایل دینی، اخلاقی، بازخوانی و ارائه روزآمد مواریث دینی و ملی، روز دوم به عنوان فرهنگ دانشگاهی و قانون مداری، پاسخگویی، عقلانیت و خردورزی، روز سوم به عنوان فرهنگ دانشگاهی و توسعه مشارکت و رقابت قانونمند دانشگاهیان در تشکل ها و کانون های دانشجویی، روز چهارم به عنوان فرهنگ دانشگاهی و پاسداشت حریم خانواده و احیای ارزش های ملی و معنوی و در نهایت روز پنجم به عنوان فرهنگ دانشگاهی و تقویت نقش و مسولیت اجتماعی دانشگاهیان نام گذاری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 363

به "دستورالعمل برگزاری هفته فرهنگ در دانشگاه ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل برگزاری هفته فرهنگ در دانشگاه ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید