رکورد استثنایی استقلال

به گزارش اردکان خبر، استقلال در خارج از خانه باخت جمله ای که شاید طرفداران استقلال به خاطر نداشته باشند آخرین بار چه زمانی آن را به چشم دیده اند. آبی پوشان مرکز فصل گذشته رکورد شکست ناپذیری بی سابقه ای را به ثبت رساندند و با راهنمایی فرهاد مجیدی بدون باخت به کار خود در لیگ بیست ویکم سرانجام دادند و در فصل تازه لیگ برتر هم در 9 مسابقه تنها یک شکست خانگی برابر سپاهان در کارنامه شاگردان ریکاردو سا پینتو به چشم می خورد.

رکورد استثنایی استقلال

اندوخته 10 امتیازی آبی ها در خارج از خانه

آبی پوشان مرکز در لیگ بیست ودوم در 4 مسابقه مقابل رقبای شان در خارج از تهران به میدان رفته اند. اولین ملاقات بیرون از خانه شاگردان ریکاردو سا پینتو مقابل ملوان بود که با رجحان 3 بر یک آبی ها به سرانجام رسید و در ادامه شاگردان سا پینتو مقابل نفت در مسجدسلیمان متوقف شدند، اما 2 پیروزی ارزشمند آبی ها در اصفهان و سیرجان باعث شد تا رکورد ویژه ای نصیب استقلالی ها گردد.

شاگردان سا پینتو در مقابل گل گهر در سیرجان و در واپسین لحظات توانستند جشن پیروزی بگیرند و در اوقات تلف شده ملاقات با ذوب آهن در اصفهان هم گل پیروزی بخش به سود آبی ها به ثبت رسید تا 6 امتیاز ارزشمند و مهم خارج از خانه به حساب آبی پوشان مرکز واریز گردد و استقلال از 12 امتیاز ممکن ملاقات های بیرون از خانه صاحب 10 امتیاز شده باشد. پرسپولیس و سپاهان با کسب 11 امتیاز در 5 مسابقه برترین تیم های خارج از خانه لیگ بیست ودوم هستند، هر چند که آبی ها در 4 مسابقه توانستند به رکورد 10 امتیاز برسند و این فرصت را دارند تا در بازی های آینده از رکورد سپاهان و پرسپولیس عبور نمایند.

رکورد ویژه آبی ها؛ 520 روز بدون باخت!

استقلال در لیگ بیست ودوم هنوز در بیرون از خانه مغلوب رقبایش نشده و در فصل گذشته هم که آبی پوشان مرکز هیچ شکستی را تجربه نکردند تا آخرین باخت بیرون از خانه استقلالی ها به لیگ بیستم بازگردد. جایی که شاگردان فرهاد مجیدی در دربی 95 با گلزنی عیسی آل کثیر در هفته بیست وسوم لیگ بیستم مغلوب شاگردان یحیی گل محمدی شدند. مسابقه ای که 520 روز از آن می گذرد و در آن مسابقه آبی پوشان مرکز در استادیوم آزادی میهمان پرسپولیس بودند تا آن ملاقات به آخرین باخت بیرون از خانه استقلالی ها تبدیل گردد.

استقلالی ها بعد از تحمل باخت مقابل پرسپولیس در لیگ بیستم، در 23 مسابقه بیرون از خانه به میدان رفته اند که توانسته 15 پیروزی به دست آورند و در 8 مسابقه هم آبی ها با نتیجه تساوی از میدان مسابقه خارج شده اند.

آبی پوشان مرکز آخرین بار در هفته پانزدهم لیگ بیستم خارج از تهران مغلوب شده اند. ملاقات مقابل سپاهان که شاگردان محمود فکری با 2 گل برابر طلایی پوشان شکست خوردند تا آخرین باخت استقلال خارج از تهران در این مسابقه به ثبت برسد. ملاقاتی که 25 بهمن ماه 1399 برگزار گردید و 610 روز از زمان برگزاری آن می گذرد و باید دید در ادامه فصل شاگردان ریکاردو سا پینتو تا چه زمانی می توانند این رکورد ویژه را حفظ نمایند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 26 مهر 1401 بروزرسانی: 26 مهر 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1208

به "رکورد استثنایی استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد استثنایی استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید