سونی اکسپریا 1 مارک 5 شاید نخستین گوشی بدون حاشیه سونی باشد

به گزارش اردکان خبر، اینطور که به نظر می رسد سونی می خواهد در ساخت دوربین سلفی گوشی اکسپریا 1 مارک 5 از یک فناوری تازه استفاده کند که به شرکت اجازه می دهد حواشی اطراف نمایشگر را به حداقل برساند.

سونی اکسپریا 1 مارک 5 شاید نخستین گوشی بدون حاشیه سونی باشد

چند سالی است که شرکت های فراورینماینده گوشی های هوشمند در کوشش هستند حواشی اطراف نمایشگر محصولات خود را تا جایی که امکان دارد کاهش دهند تا بدین ترتیب کاربران تجربه کار با نمایشگر تمام صفحه را داشته باشند. حتی برای تحقق این هدف، یک سری از شرکت ها به سراغ فناوری هایی نظیر دوربین زیر نمایشگر رفته اند و پیروز هم شده اند که تجربه کار با نمایشگر تمام صفحه را ارائه نمایند، هرچند این موضوع به قیمت از دست رفتن کیفیت دوربین سلفی تمام شد.

بعضی از شرکت ها قبلا حتی فناوری دوربین سلفی پاپ آپ را هم امتحان نموده بودند که اکنون دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. با این حال بسیاری از شرکت ها در محصولات اصلی خود سعی می نمایند از دوربین سلفی حفره ای استفاده نمایند تا زیر نمایشگر. بدین ترتیب فقط بخش کوچکی از نمایشگر در تصرف دوربین سلفی در می آید و باقی بخش های آن با کمترین اندازه حواشی طراحی می گردد.

تمام این کوشش ها در راستای این بود که حواشی گوشی به کمترین اندازه خود برسد اما در این بین، یک سری از شرکت ها هستند که هنوز اعتقادی به این طراحی ها پیدا ننموده اند. برای مثال سونی که چندین سال است محصولات خود را با حواشی زیادی در اطراف نمایشگر در مقایسه با گوشی های رقیب، راهی بازار می نماید و اعتقادی هم به حذف آن ها ندارد. اصلا بعید است کوششی هم در این راستا انجام دهد.

نوترین گوشی این شرکت یعنی اکسپریا 1 مارک 4 از حواشی زیادی در بالای نمایشگر بهره می برد چرا که دوربین سلفی و سایر سنسورها در آن قسمت تعبیه شده اند. اگرچه بسیاری ها طراحی یکپارچه حواشی را بهتر از یک حفره کوچک یا ناچ می دانند اما با این طراحی، نسبت نمایشگر به بدنه بسیار کاهش پیدا می نماید.

حال ظاهرا سونی توانسته راه حلی برای این منظور پیدا کند. شرکت ژاپنی می خواهد برای پرچم دار بعدی خود یعنی سونی اکسپریا 1 مارک 5، از یک فناوری جالب تحت عنوان حفره بسیار کوچک استفاده کند که به آن اجازه می دهد دوربین سلفی را آنقدر کوچک طراحی کند که بگردد آن را در یک فضای بسیار باریک هم تعبیه کرد. با این روش، نه تنها حواشی همچنان یکپارچه و زیباتر از حفره خواهند بود بلکه آنقدر باریک می شوند که نگردد خرده ای به آن ها وارد کرد.

طبق گفته های یکی از افشاگران چیزی، ظاهرا سونی در استفاده از این فناوری در پرچم دار بعدی خود مصمم و است و حتی فراوری انبوه این لنزها را هم شروع نموده است. بدین ترتیب سونی اکسپریا 1 مارک 5 به احتمال بسیار فراوان به نخستین گوشی تبدیل خواهد شد که از این فناوری نو دوربین سلفی بهره می برد. همانطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنید، سونی اکسپریا 1 مارک 5 در بالاترین قسمت نمایشگر خود یک حاشیه بسیار باریک خواهد داشت که درون آن سه دوربین هم تعبیه شده اند. بدون اینکه تجربه کاربری به خاطر ضخامت زیاد این حاشیه مختل گردد.

نه تنها نماینده مورد انتظار سونی بلکه ظاهرا گوگل پیکسل فولد هم قرار است از این فناوری بهره ببرد. پیکسل فولد، همانطور که از نامش پیداست، گوشی تاشوی گوگل است که گفته می گردد شرکت آمریکایی روی آن مشغول کار است. البته چون هنوز خبرها و اطلاعات زیادی در رابطه با این محصول وجود ندارد، نمی توانیم با اطمینان بگوییم حتما پیکسل فولد هم از این فناوری بهره می برد اما فعلا که شایعات و خبرها چنین چیزی را می گویند.

حال باید دید واکنش کاربران و هواداران گوشی های سونی به این تغییر عالی چه خواهد بود. سونی چون خیلی در زمینه فراوری گوشی های هوشمند فعالیت ندارد و هواداران آن هم به کمترین اندازه در مقایسه با گذشته رسیده اند، باید این تغییرات مثبت را هرچه زودتر به گوشی هایش اضافه کند در غیر این صورت خیلی زود به سرنوشت LG و HTC دچار خواهد شد.

منبع: NotebookCheck

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1175

به "سونی اکسپریا 1 مارک 5 شاید نخستین گوشی بدون حاشیه سونی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی اکسپریا 1 مارک 5 شاید نخستین گوشی بدون حاشیه سونی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید