سکوت اسرار آمیز یک بیابان در مکزیک

به گزارش اردکان خبر، دیدن سرزمین های اسرارآمیز، موجودات بیگانه، بشقاب های پرنده و سایر پدیده های غیرمعمول برای بسیاری از انسان ها، همیشه جذابیت خاصی داشته است. در این مقاله شما را با منطقه سکوت آشنا خواهیم کرد که برطبق گفته ها و روایت ها، پدیده های اعجاب انگیزی در این منطقه دیده شده است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

سکوت اسرار آمیز یک بیابان در مکزیک

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وسط بیابانی در شمال مکزیک، بین ایالت های دورانگو (Durango)، چی واوا (Chihuahua) و ایالت کواویلا (Coahuila) منطقه ای به نام زونا دل سیلِنسیو (Zona del silencio) یا منطقه سکوت (zone of Silence) وجود دارد. گفته می گردد که در این منطقه، انتقالات الکترومغناطیسی صورت نمی گیرد، رادیو ها و بی سیم ها از کار می افتند، قطب نما شمال مغناطیسی را نشان نمی دهد، گیاهان و جانوران این منطقه دچار موتاسیون و جهش های ژنتیکی عجیب و غریبی شده اند.

در طی سالیان گذشته، در این منطقه درباره دیده شدن موجودات فضایی، بارش سنگریزه های داغ و سایر پدیده های غیر طبیعی، داستان های بسیاری گفته شده است. ویژگی های عجیب و غریب منطقه زونا، افراد کنجکاو و توریست های بسیاری را از سراسر جهان به سمت این منطقه کشانده است.

راز و رمز منطقه ٰی زونا دل سیلِنسیو، اولین بار در جولای سال 1970 کشف شد و آن دقیقاً زمانی بود که پایگاه نظامی آمریکانزدیک شهر گرین ریور (Green River) در ایالت یوتا، یک موشک آزمایشی به نام Athena test missile را به سمت منطقه ی White Sand Missile Range پرتاب کرد. اما این موشک از کنترل خارج می گردد و به جای فرود آمدن در منطقه هدف، به راستا خود همچنان ادامه می دهد و چهارصد مایل به سمت جنوب پیش می رود و در منطقه یMapimi Desert Regiom به زمین می افتد. فوراً یک گروه از متخصصین به منطقه اعزام می شوند تا موشک سقوط نموده را پیدا کنند. بعد از سه هفته کوشش و جستجو، بقایای این موشک پیدا می گردد، یک باند موقت هواپیمابرای انتقال لاشه موشک ساخته می گردد و کل این عملیات به طور مخفیانه انجام می گیرد. بنابر خواست مقامات دولتی درباره این مسئله به هیچ کس چیزی گفته نمی گردد و از افراد محلی نیز هیچ سؤالی پرسیده نمی گردد، این اتفاق باعث می گردد در بین مردم محلی، شایعاتی در خصوص منطقه زونا شکل بگیرد .

داستان دیگری که درباره این حادثه بین مردم گفته می گردد این است که، یکی از افراد محلی به نام جِیمی توسط ارتش برای محافظت از لاشه موشک گماشته می گردد تا مراحل انتقال آن صورت بگیرد. جیمی علاقه مند می گردد تا از فرصتی که پیش آمده نهایت استفاده را ببرد، او سعی می نماید از توجهی که به سمت این منطقه معطوف شده است برای رونق مالی منطقه استفاده نماید .وقتی که لاشه موشک انتقال داده شد و نیروهای نظامی منطقه را ترک کردند، جیمی با چند نفر از مالکان و زمین داران این منطقه صحبت می نماید تا هتلی را در آن ناحیه بسازند. آنها سعی می کنند که توریست ها و جهانگردان بسیاری را برای گردش و اقامت در این منطقه ترغیب کنند .

بعضی از افراد محلی می گویند این جیمی بود که باعث شد این منطقه مهم گردد، او بود که افراد بسیاری را به گشت و گذار در این منطقه علاقمند کرد. بعد از مدتی جیمی و دوستان جدیدش آغاز کردند به ساختن داستانی شبهِ علمی درباره این منطقه و سپس این داستان را با فرهنگ عامه مردم در آمیختند به طوری که خیلی زود این حکایت ها خوراک رسانه های محلی شدند. رسانه های محلی تمامی این داستان عجیب و غریب را با جزئیات انتشار می دادند تا اینکه منطقه زونا بر سر زبان ها افتاد .

بر طبق این داستان علمی عجیب و غریب، مسائل مغناطیسی در جو این منطقه مانع انتقال امواج رادیویی و باعث چرخش سریع عقربه قطب نمای مغناطیسی می گردد. این امواج مغناطیسی آنقدر خاص و استثنایی هستند که یک میدان مغناطیسی قوی را ایجاد می کنند. این میدان مغناطیسی قوی همانند یک گردباد عمل می نماید و هر آنچه را که در جو این منطقه وجود دارد به درون خود می کشد. شهاب سنگ Allende که در سال 1989 در یک منطقه عمومی فرود آمده به عنوان یک مدرک تائید کننده به کار می رود که همیشه به آن استناد می گردد .

اکنون ادعا می گردد که این پدیده غیرعادی برای اولین بار در سال 1930 توسط یک خلبان مکزیکی به نام فرانسیسکو سارابیا گزارش شده است. بر طبق گفته های این خلبان، زمانی که او بر فراز منطقه زونا در حال پرواز بوده، ارتباط رادیویی او به طرز مرموزی قطع می گردد. افراد دیگری ادعا می کنند که حتی اشیاء پرنده را در آسمان منطقه دیده اند. بعضی گفته اند که بارش اشیاء عجیب و غریبی را مشاهده کردند که از آسمان صاف و بدون ابر، بر زمین این منطقه فرو ریخته است .

اکنون افراد بسیاری از سراسر جهان به این منطقه می آیند تا ویژگی های عجیب آن را از نزدیک ببینند. افراد محلی این توریست ها را Zoneros می نامند. توریست ها وقتی می بینند که رادیو و قطب نماهایشان در این منطقه به خوبی کار می کنند و هیچ مسئله ای ندارند، بسیار شگفت زده می شوند. از آنجا که این توریست ها یک منبع درآمد برای افراد محلی محسوب می شوند و به دلیل اینکه راهنمای این توریست ها اغلب افراد محلی هستند، راهنمای تورها سعی می کنند به یک طریقی این مسئله را توجیه کنند و در جواب به این توریستان می گویند میدان های مغناطیسی که باعث از کار افتادن رادیوها و قطب نماها می شوند دائماً در حال حرکت هستند و مشخص محل دقیق آن ها کار بسیار دشواری است .

ساکنان این منطقه خودشان به وجود منطقه سکوت اعتقادی ندارند . زمانی که در خصوص پدیده های عجیب و غریب و غیرعادی از آنها سؤال می گردد تقریباً همگی آنها بدون استثنا پاسخ می دهند که به جز افراد غریبه و نا آشنا، هیچ چیز عجیب و غریب و نا آشنایی را در این بیابان ندیده اند. هر چند که بعضی از افراد ساکن در این منطقه با راهنمای تور شدن و فروش غذا و نوشیدنی به توریست ها امرار معاش می کنند ولی از نظر بقیه افراد محلی، این توریست ها و توریستان فقط مایه دردسر هستند .

در سایت Mexconnect درباره منطقه سکوت، حکایت جالب و بامزه ای به اشتراک گذاشته شده است :

یک اتومبیل پر از توریست به سمت منطقه سکوت در حال حرکت بوده است. زمانی که توریستان از یک کشاورز محلی می پرسند که منطقه لازونا دل سیلِنسیو از کدام سمت است. این کشاورز در جواب آنها می گوید که برای رسیدن به منطقه لازونا، باید همان جاده را پیش بروند تا اینکه موجودات مریخی را ببینند که از یک طرف جاده به طرف دیگر جاده می پرند. قسمت جالب ماجرا این است که این توریست ها از کشاورز محلی تشکر می کنند و برای رسیدن به لازونا (لازونا اسمی است که افراد محلی به کار می برند) به راستا خودشان ادامه می دهند.

یک گروه دیگر از توریستان به مزارع و کشتزارهای این منطقه می رسند و از کارگران مزرعه سؤال می کنند که چطور می توان به منطقه لازونا دل سیلِنسیو رسید، مرد جوانی که سعی داشته مؤدب باشد و در عین حال حقیقت را بگوید در جواب آنها فقط می گوید:

شما هرگز به آنجا نخواهید رسید.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 759

به "سکوت اسرار آمیز یک بیابان در مکزیک" امتیاز دهید

2 کاربر به "سکوت اسرار آمیز یک بیابان در مکزیک" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت اسرار آمیز یک بیابان در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید