شرکتی آمریکایی تاسیسات 750 تنی فراوری گرافن را افتتاح کرد

به گزارش اردکان خبر، شرکت نئوگراف تاسیسات 750 تنی فراوری گرافن خود را افتتاح کرد، این شرکت آمریکایی توسعه دهنده و فراوریکننده پیشرو گرافیت، گفت که آغاز به فراوری نانوپلاکت های گرافنی (GNP) نموده است.

شرکتی آمریکایی تاسیسات 750 تنی فراوری گرافن را افتتاح کرد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت نئوگراف (NeoGraf) تاسیسات 750 تنی فراوری گرافن خود را افتتاح کرد. این شرکت آمریکایی توسعه دهنده و فراوریکننده پیشرو گرافیت، اعلام نمود که آغاز به فراوری نانوپلاکت های گرافنی (GNP) با نام تجاری Graf-X نموده است.

این شرکت عمدتاً کاربرد های ترموست و ترموپلاستیک را هدف قرار می دهد. راه اندازی خط Graf-X یک حرکت تحول آفرین برای شرکت نئوگراف است که بیش از 140 سال رهبری محصول و نوآوری در صنعت کربن و گرافیت را دارد.

شرکت نئوگراف می گوید که ظرفیت سالانه بیش از 750 تن برای مواد نانوپلاکت های گرافنی و بیش از 1300 تن برای پیش ساز های گرافن (GP) دارد. این پیش ساز ها محصولات گرافیتی برای تبدیل کارآمد به مواد گرافنی هستند. این شرکت گرافن خود را در لیک وود، اوهایو فراوری می نماید.

شرکت نئوگراف می گوید که مواد گرافن آن می توانند چقرمگی پلاستیک را تا 2.5 برابر بدون افزایش قابل توجه وزن افزایش دهند، در حالی که افزودن در حد نیم درصد وزنی می تواند استحکام کششی را تا 15 درصد یا بیشتر افزایش دهد. افزودن 15 درصد گرافن می تواند رسانایی حرارتی را دو برابر کند و رسانایی الکتریکی پلاستیک ها را به محدوده ضد الکتریسیته ساکن و اتلاف استاتیک برساند.

هر دو نانوپلاکت گرافن تازه و پیش ساز های گرافن (GP) استحکام مکانیکی، رسانایی الکتریکی و خواص حرارتی ترموست ها و ترموپلاستیک هایی مانند PP، نایلون ها، HDPE، LDPE، LLDPE، EPS و XPS، PVC و PET را افزایش می دهد. این افزودنی های پیشرفته را می توان در طیف وسیعی از کاربرد های پلاستیکی از جمله پرکننده های رسانای الکتریکی برای پلاستیک های تخلیه الکترواستاتیکی (ESD) در الکترونیک خودرو و هوافضا استفاده کرد. بعلاوه از آن می توان به عنوان افزودنی مقاوم در برابر حرارت برای اجزای پلاستیکی، محفظه های پمپ آب و درپوش ها استفاده نمود.

در فرمولاسیون کامپوزیتی، افزودن کمتر از 5 درصد وزنی گرافن می تواند استحکام را تا 40 درصد افزایش دهد، سفتی را تا 20 درصد و استحکام ضربه را تا 80 درصد افزایش دهد. گرافن بعلاوه می تواند مقاومت حرارتی کامپوزیت ها را بهبود بخشد و نویز را تا 20 درصد کاهش دهد.

شرکت نئوگراف می گوید که فرآیند اختصاصی آن ها بر اساس چندین روش لایه برداری از بالا به پایین است که با گرافیت طبیعی آغاز می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1141

به "شرکتی آمریکایی تاسیسات 750 تنی فراوری گرافن را افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتی آمریکایی تاسیسات 750 تنی فراوری گرافن را افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید