نشست مشترک منطقه عباس آباد و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار گردید

به گزارش اردکان خبر، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر گشته، نشست مشترک منطقه عباس آباد و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار گردید.

نشست مشترک منطقه عباس آباد و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار گردید

سید محمد حسین حجازی (مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد) در این نشست که در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید، بیان نمود: ضرغامی به ویژه در دو نمایشگاه اخیر مشارکت نهادها و ارگان های مختلف را با این حوزه همراه کردند تا نقش آفرینی صنایع دستی و فرهنگ را به شکل متقابل نمایش دهند.

همکاری ما در دوره وزارت آقای ضرغامی و با حمایت او بیشتر هم شده است. اراضی عباس آباد در نمایشگاه گردشگری اخیر تفاهمنامه هایی با معاونت گردشگری هم امضا کرد، در دوره قبل نیز با معاون صنایع دستی وقت تفاهمنامه ای در مورد بازارچه پروانه و انتقال آن به اراضی عباس آباد امضا شد و بدون هیچ چشم داشتی فضای عباس آباد را در اختیار این بازارچه قرار دادیم، چرا که نگاه ما به صنایع دستی ویژه است و بیشتر از معرفی گردشگری در اراضی عباس آباد، صنایع دستی را معرفی کردیم.

حجازی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار کرد: با تدبیر اخیر آقای زاکانی، شهردار تهران در راه اندازی هلدینگ گردشگری، منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد می ت واند نقش ویژه ای در این زمینه داشته باشد که البته صنایع دستی نیز جایگاه خاصی در آن خواهد داشت.

مریم جلالی (معاون صنایع دستی نیز) گفت: اتصال نهادهای فرهنگی با یکدیگر و تغییر رویکردهای سنتی به رویکرد کارکرد و مدرن از اصلی ترین وظایف معاونت صنایع دستی است، چرا که براساس سیاست تقویت توجه به صنایع دستی به عنوان اقتصاد هویت بنیان بوده است.

او با بیان اینکه صنایع دستی یک امر فرابخشی است و نمیتوان آن را در یک بخش محصور کرد، اضافه نمود: صنایع دستی خانواده محور است و حوزه های حکمرانی را در بر می گیرد. بنابراین منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به عنوان کانون حکمرانی شهری، حلقه اتصال با مردم است، چرا که برای مردم سازی صنایع دستی در عرصه فراوری و مصرف باید از نهادهای شهری بهره مند شد. به همین علت با نگاه خوب مدیرعامل این مجموعه می توانیم در برون داد ملی، محله ای، منطقه ای و حتی جهانی همفکری داشته باشیم. عباس آباد در حوزه محلی قابل رجوع و در منطقه شناخته شده است. همکاری یک بحث و هم افزایی بحث دیگری است اما از این دو بهتر همجوشی است.

معاون صنایع دستی بعلاوه از راه اندازی هلدینگ صنایع دستی اطلاع داد و گفت: تصمیم داریم با راه اندازی این هلدینگ به عنوان نهاد سیاست گذاری دولتی به بخش خصوصی اعتماد کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1312

به "نشست مشترک منطقه عباس آباد و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مشترک منطقه عباس آباد و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید