پاکسازی منطقه الجدافر مابین مأرب و الجوف

به گزارش اردکان خبر، همزمان با پیشروی نیرو های ارتش یمن در شمال استان مأرب، قبایل الزور در غرب این استان با یاری این نیرو ها پیروز به تحمیل شکست به نیرو های مورد حمایت ائتلاف سعودی شدند.

پاکسازی منطقه الجدافر مابین مأرب و الجوف

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن یک منطقه را در شمال استان مأرب (مرکز) یمن پاکسازی کردند.

شبکه المیادین پنجشنبه شب گزارش داد که نیرو های مسلح یمن منطقه الجَدافر واقع در بین استان مأرب و الجوف را از وجود نیرو های ائتلاف سعودی و نیرو های دولت مستعفی یمن پاکسازی کردند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن نزدیک به یک ماه است که عملیات آزادسازی استان مأرب را که در شرق استان صنعاء (پایتخت) واقع شده است، شروع نموده و طی این مدت پیشروی های مهمی از شمال و غرب به مرکز این استان داشته اند.

امروز همچنین درگیری های شدید بین نیرو های ائتلاف سعودی و قبایل منطقه الزور واقع در غرب شهر مأرب رخ داد و طی آن، نیرو های این ائتلاف خسارت های سنگینی متحمل شده اند. این قبائل در درگیر های اخیر حمایت نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن را داشته اند.

منابع مطلع در این ارتباط گفتند که نیرو های قبایل و ارتش و کمیته های مردمی تعداد زیادی از جنگ افزار ها و خودور های نظامی ائتلاف را نابود نموده اند.

محمد عبد السلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی این کشور دیروز در چرایی عملیات آزادسازی استان مأرب گفت: نبرد مأرب واکنش به تشدید حملات است و ما به سکوت جامعه جهانی عادت نموده ایم آن هم هنگامی که یمنی ها له می شوند و ما هم فریاد توقف حملات و لغو محاصره یمن را سرداده ایم.

او درگیری های اخیر در استان مأرب را معلول شرایط فعلی ندانست و گفت که ائتلاف سعودی و نیرو های تحت امر آن از ابتدای حمله به یمن (فروردین 96) این جبهه را فعال نگه داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 562

به "پاکسازی منطقه الجدافر مابین مأرب و الجوف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکسازی منطقه الجدافر مابین مأرب و الجوف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید