آمریکاو اروپا کره شمالی را به سوءاستفاده از شیوع کرونا متهم کردند

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، پنج کشور اروپایی آلمان، انگلیس، فرانسه، بلژیک و استونی به همراه ایالات متحده و جمهوری دومینیکن روز آدینه در نشستی مجازی و محرمانه موضوع نقضِ ادعایی حقوق بشر در کره شمالی را آنالیز کردند.

آمریکاو اروپا کره شمالی را به سوءاستفاده از شیوع کرونا متهم کردند

با ما سفر کنید و با تور اروپا زمستانی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

این هفت کشور که هم اکنون اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند، جمهوری خلق دموکراتیک کره (کره شمالی) را متهم کردند که از پاندمی کووید -19 برای سرکوب بیشتر حقوق بشر و اختصاص منابع به برنامه های غیرمجاز موشک بالستیک و هسته ای خود به جای فراهم کردن امکان دسترسی شهروندان به این منابع بهره می برد.

این کشورها در بیانیه ای مشترک که پیرامون این موضوع منتشر شد، ادعا کردند: نقض حقوق بشر از سوی جمهوری خلق دموکراتیک کره [کره شمالی] تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی است. دولت جمهوری خلق دموکراتیک کره منابع را از دسترس ملت خود خارج و به برنامه های غیرمجاز موشک بالستیک و هسته ای اختصاص می دهد.

در بخشی دیگر از این بیانیه این ادعا مطرح شد که تصمیم دولت [کره شمالی] برای اولویت دهی به برنامه های تسلیحاتی بر نیازهای ملت خود و جداسازی آنها از جامعه بین الملل به طور گریزناپذیری تأثیر مخرب این پاندمی را بر مردم کره شمالی تشدید می نماید.

این در حالی است که کره شمالی تا به امروز به طور رسمی هیچ گونه مورد ابتلا به کرونا را تأیید ننموده است. با این وجود، این کشور هفته گذشته تدابیر فوق العاده ای را به مرحله اجرا گذاشت و شهر پیونگ یانگ نیز در بالاترین سطح آماده باش علیه ویروس کووید -19 واقع شده است.

لازم به ذکر است کره شمالی که از سال 2006 میلادی به خاطر برنامه های موشک بالستیک و هسته ای خود تحت تحریم های سازمان ملل واقع شده است، بارها اتهام نقض حقوق بشر را رد و از تحریم های سازمان ملل به دلیل بوجود آوردن شرایط وخیم انسانی در این کشور انتقاد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 454

به "آمریکاو اروپا کره شمالی را به سوءاستفاده از شیوع کرونا متهم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکاو اروپا کره شمالی را به سوءاستفاده از شیوع کرونا متهم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید