اخبار اقتصادی

کاهش فراوری محصولات زراعی در نتیجه خشکسالی در کردستان

خبرنگاران/کردستان معاون بهبود فراوریات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به برنامه این سازمان برای فراوری 37 هزار تن بذر گندم و جو خاطرنشان کرد که کاهش 27 درصدی بارش ها نسبت به میانگین بلند مدت موجب خسارت به کشت پاییزه شده که افت فراوری...

27 خرداد 1400

فعالیت 640 کارخانه خوراک دام با 25 درصد ظرفیت، وزارت جهاد نهاده نمی دهد

عضو انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با بیان اینکه سیاست های اشتباه دولت فراوری نمایندگان را به خاک سیاه نشانده است، گفت: 640 کارخانه خوراک دام به دلیل اینکه وزارت جهاد نهاده به آن ها نمی دهد با 25 درصد ظرفیت کار می نمایند.

25 خرداد 1400

سارق بیت کوین به دام پلیس افتاد

فردی که اقدام به هک یک کیف پول بیت کوین نموده بود توسط پلیس دستگیر شد.

20 خرداد 1400

خاموشی نزدیک است

یک حساب سر انگشتی از خشکسالی وسیع و در ادامه آن کاهش توان تولیدی نیروگاه های برق، در نهایت خاموشی گسترده در کشور را هشدار می دهد. میزان بارندگی ها و ذخایر آبی کشور در ماه های اخیر، کارشناسان را درمورد خشکسالی احتمالی و پیامد های آن نگران نموده است. ...

18 خرداد 1400

داستان امکانات از ما بهتران و حاشیه نشین ها

نکته کلیدی و اما تاسف بار این مساله آن است که این مناطق درست بیخ گوش شهر های بزرگی قرار دارند که همه جور امکاناتی در دسترسِ از آن ها بهتران قرار گرفته است! و این به معنای ظهور حاشیه نشین هایی است که چیزی برای از دست دادن ندارند.

5 خرداد 1400

رکوردزنی کسری تجاری آمریکا

در ماه مارس امسال کسری تجاری آمریکا نسبت به ماه قبل از آن نه تنها کاهش نیافت بلکه 5.6 درصد نیز رشد کرد.

5 خرداد 1400

10 میلیون وارث سهام عدالت فعلا صبر کنند

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با تاکید بر اینکه دارندگان سهام عدالت، فعلا برای فروش سهام خود صبر کنند، گفت: به زودی دارندگان سهام عدالت، صاحب سهام دیگری می شوند.

3 خرداد 1400

لاوروف: لیست کشورهای غیردوست به زودی ارائه می گردد

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه گفت، دولت مسکو به زودی فهرستی از کشورهای غیردوست ارائه خواهد داد و معیارها تعیین هستند.

2 خرداد 1400

هر زمان فرایند گفتگوها به سمت زیاده خواهی برود آن را متوقف می کنیم

معاون وزیر امور خارجه در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام توضیح داد: هیأت ایرانی هر زمان که فرایند گفت و گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت و گوها را متوقف خواهد نمود.

1 خرداد 1400

اجاره میلیاردی آپارتمان های نوساز

خبرنگاران: در میان آپارتمان هایی که برای اجاره پیشنهاد شده ان ، لیست بلندی از واحدهایی که مبلغ رهن آنها بالای یک میلیارد است می توان یافت ، آپارتمان هایی که ویژگی ممتازی هم ندارند .

30 اردیبهشت 1400

لیلی و مجنون 1400

داستان لیلی و مجنون و عشق افلاطونی شان فقط یک افسانه نیست؛ بگردید، در همین دنیای واقعی هم می توانید نمونه آن را پیدا کنید.

30 اردیبهشت 1400

مذاکرات عربستان برای فروش بخشی از خطوط لوله گازی

آرامکوی سعودی به منظور تهیه نقدینگی و جلب سرمایه گذاران بین المللی بیشتر، در حال آنالیز فروش سهمی در شبکه خط لوله گاز طبیعی وسیع خود است.

28 اردیبهشت 1400

مخبر: تا سرانجام مرداد 30 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید خواهد شد

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به اینکه در خرداد ماه به تولید 3 تا 3.5 میلیون دوز واکسن در ماه می رسیم، گفت: تا پایان مرداد ماه 30 میلیون دوز واکسن تولید و تقدیم وزارت بهداشت می شود.

27 اردیبهشت 1400

سال 99 یک استثنا در بازار سرمایه ایران بود، ریسک و بازده در کنار هم هستند

خبرنگاران : کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر دولت میزان دخالت های خود را در بورس کمتر کند، ریسک شاخص بورس از فرابورس کمتر می گردد.

27 اردیبهشت 1400

درخواست واشنگتن برای توقف درگیری ها در مارب

همزمان با پیشروی نظامی انصارالله در استان مأرب، واشنگتن خواهان توقف درگیری ها در این استان شد. همچنین انصارالله یمن، عربستان را به سنگ اندازی در راستا تبادل اسیران با دولت مستعفی متهم کرد.

26 اردیبهشت 1400

جایگزینی صندوق پروژه در توسعه چابهار در صورت کم کاری هند

با توجه به اذعان محققان بین المللی مبنی بر کم کاری و فرصت سوزی هند در چابهار، کارشناسان اقتصاد حمل و نقل بر ضرورت جایگزینی صندوق پروژه در توسعه تجهیزات چابهار و همچنین میدان دادن به چین برای سرمایه گذاری در این بندر و قرار دریافت چابهار در معادله یک کمربند...

26 اردیبهشت 1400

اولویت دولت چین در راستای فقرزدایی در کشور

رادیو بین المللی چین نوشت: درحالیکه مقامات چین با ارتقاء بسترهای آموزشی به دنبال فقرزدایی و یاری به مردم جهت تامین آینده ای به مراتب روشن تر برای آنها هستند، داده های وزارت آموزش و پرورش این کشور حاکی از آن است که تا خاتمه سال 2020 میلادی، تعداد کسانی که...

21 اردیبهشت 1400

کوشش سازمان همکاری شانگهای برای تبادل تجاری بر مبنای پول ملی

اعضای سازمان همکاری شانگهای برنامه ای برای تبادل تجاری بر مبنای پول ملی خود مطرح نموده اند.

19 اردیبهشت 1400

باید اکسیژن تأمین گردد ، برخی ادارات محدودیت های کرونایی را اعمال نکرده اند

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در مورد شرایط شیوع بیماری در استان تهران، مطرح نمود: در پایتخت برای اولین بار تمام شهرها در شرایط قرمز قرار گرفتند و گسترش بیماری به صورت همگن در...

19 اردیبهشت 1400

اتهام زنی کانادا علیه روسیه به روابط شکننده دو جانبه لطمه می زند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سفارت روسیه روز پنج شنبه با انتشار یک اطلاعیه به اتهام زنی های کانادا علیه مسکو واکنش نشان داد.

17 اردیبهشت 1400
تعداد: (201)