آموزش نظامیان ترکیه به نظامیان دولت وفاق ملی لیبی

به گزارش اردکان خبر، بعضی منابع خبری تصاویری منتسب به وزارت دفاع ترکیه و آموزش نظامیان لیبی توسط نظامیان ترکیه منتشر نموده اند.

آموزش نظامیان ترکیه به نظامیان دولت وفاق ملی لیبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعضی رسانه ها مدعی حضور نظامیان ترکیه در کشور درگیر در جنگ لیبی شدند.

منابع خبری دوشنبه بعد از ظهر تصاویری منتسب به وزارت دفاع ترکیه منتشر کردند که طی آن نظامیان این کشور در حال آموزش به نظامیان لیبی هستند. یکشنبه شب بعضی منابع خبری مدعی افزایش مداخله نظامی ترکیه در لیبی و از سرگیری اعزام مزدورانی به این کشور شدند.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن به نقل از بعضی منابع مدعی شد که با وجود ادامه مذاکرات برای دستیابی به یک راهکار سیاسی بین طرف های درگیر در لیبی، آنکارا در چند روز آینده میخواهد گروه جدیدی از مزدوران تحت حمایت خود در سوریه را به لیبی اعزام کند. بعضی منابع مدعی شده اند که تا به امروز حدود 18000 مزدور سوری وارد لیبی شده و از این تعداد 350 کودک زیر 18 سال هستند.

بحران لیبی و درگیری میان دولت وفاق ملی با شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر، به محلی برای درگیری های نیابتی میان میان مصر، امارات از یک سو و ترکیه و قطر از سوی دیگر تبدیل شده است. همزمان با امضای تفاهمنامه همکاری نظامی-امنیتی دریایی میان آنکارا و طرابلس و ارسال تجهیزات نظامی از ترکیه به لیبی، دولت های امارات و مصر نیز یاری های تسلیحاتی خود از خلیفه حفتر را افزایش داده اند.

دولت وفاق ملی اخیرا خاطرنشان کرد که به همه نیرو های نظامی خود دستور آتش بس فوری و توقف تمام عملیات جنگی و نظامی داده است. آتش بس پیشنهادی و اعلامی دولت وفاق ملی شامل غیرنظامی کردن مناطقی از سرت و الجفره می گردد.

به تازگی یک مقام ارشد سازمان ملل متحد در امور لیبی با هشدار نسبت به وقوع بحران جدی و نقض تحریم های تسلیحاتی در لیبی گفت که حداقل 20 هزار جنگجو و مزدور خارجی در این کشور حضور دارند. استفانی ویلیامز کفیل نماینده سازمان ملل در امور لیبی در نشست مجمعی برای حل اختلافات لیبی به میزبانی این سازمان گفت: این یک نقض تکان دهنده از حاکمیت لیبی و نقض آشکار تحریم تسلیحاتی این کشور است.

بعضی منابع خبری نیز امروز دوشنبه گزارش دادند که منابع رسانه ای در ترکیه می گویند که مقامات این کشور از سخنان و سفر مسئولان دولت وفاق ملی لیبی به مصر و فرانسه نگران هستند.

شبکه سی ان ان ترکیه خاطرنشان کرد که آنکارا از سفر اخیر فتحی باشاغا وزیر کشور لیبی به پاریس و قاهره و ملاقات با مسئولین دو کشور و همچنین امضای توافق امنیتی با یک شرکت فرانسوی و از سوی دیگر سخنان و مواضع خالد المشری رئیس شورای عالی لیبی شادمان نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 419

به "آموزش نظامیان ترکیه به نظامیان دولت وفاق ملی لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش نظامیان ترکیه به نظامیان دولت وفاق ملی لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید