احراز هویت الکترونیکی در سامانه سجام رایگان نیست، احراز هویت غیرحضوری 800 هزار نفر

به گزارش اردکان خبر، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: احراز هویت الکترونیکی سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام رایگان نیست.

احراز هویت الکترونیکی در سامانه سجام رایگان نیست، احراز هویت غیرحضوری 800 هزار نفر

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه آمده است: انتشار بعضی اخبار در روز های اخیر این شائبه را به وجود آورده است که احراز هویت الکترونیکی در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام رایگان است که سمات این موضوع را تکذیب می کند.

در این اطلاعیه آمده است: خدمات ارائه شده از سوی بخش خصوصی رایگان نیست و اظهار نظر ها در این مورد فاقد وجاهت قانونی است.

احراز هویت الکترونیکی همزمان با عید سعید فطر با مشارکت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد که در طول این مدت بیش از 800 هزار نفر به وسیله احراز هویت الکترونیکی سجام فرایند اخذ کد بورسی را انجام داده اند.

شرکت سپرده گذاری مرکزی به منظور ایجاد رقابت سالم و ارتقا کیفیت و گسترش این خدمت ارزشمند در سطح جامعه و ارایه خدمات پایه به صورت غیر حضوری به آحاد مردم در اقصی نقاط کشور، همچنان از دیگر شرکت های دانش بنیان که قادر به ارایه این خدمت باشند و استاندارد های لازم را از این شرکت و دیگر مراجع ذیصلاح کسب کنند دعوت به همکاری می کند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه عظیم بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهاد ها در این سامانه، فقط یک بار برای همواره اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی برداده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این اطلاعیه، علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند و به صورت الکترونیکی نیز احراز هویت شوند.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است که اخبار و اطلاعات معتبر راجع به کلیه مسایل مربوط به سهام عدالت اعم از احراز هویت، آزادسازی، نحوه فروش و دریافت وجه صرفا به وسیله ستاد خبری و سخنگوی ستاد آزادی سهام عدالت بیان می گردد، مرکز تماس 1569 آماده پاسخگویی به سوالات موردی هموطنان عزیز به ویژه مشمولان سهام عدالت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 153

به "احراز هویت الکترونیکی در سامانه سجام رایگان نیست، احراز هویت غیرحضوری 800 هزار نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت الکترونیکی در سامانه سجام رایگان نیست، احراز هویت غیرحضوری 800 هزار نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید