اعلام آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به آذربایجان

به گزارش اردکان خبر، وزیرامور خارجه آذربایجان، در نشست وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو گفت که در آینده نزدیک به تهران سفر خواهد کرد.

اعلام آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به آذربایجان

به گزارش خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه تبادل نظرهای خود با مقامات عالی رتبه جمهوری آذربایجان در باکو، عصر روز چهارشنبه با جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه آن کشور ملاقات و در زمینه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن تبادل نظر کرد.

در این ملاقات حسین امیرعبداللهیان با اشاره به ملاقات روسای جمهور در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو در عشق آباد، اراده رهبران دو کشور را زمینه ساز توسعه و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات فیمابین عنوان و تاکید کرد : موضوعات همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن بایستی همواره در دستور کار وزارت خانه های امور خارجه دو کشور باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان اهمیت همکاری ها در زمینه ترانزیت و انرژی را یادآور شد و در عین حال ادامه این همکاری ها در سایر عرصه های اقتصادی از جمله تشویق و توسعه تعامل و مراودات میان بخش های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی و به کارگیری سایر توانمندی های کشور در زمینه های مورد نیاز به منظور بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان بیان نمود و اهمیت اقدام در این زمینه را برای کمک به تسریع در توسعه این منطقه ها یادآور شد.

دو وزیر اهمیت تداوم کار کمیته مشترک همکاری های رسانه ای را مورد تاکید قرار دادند.

در این ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ملاقات روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق آباد را بسیار مهم و تبادل نظرها و توافقات دو رئیس جمهور را نقشه راه روابط نوین دو کشور خواند.

جیحون بایراموف همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های ترانزیت و انرژی را مهم و راهبردی دانست و همکاری در عرصه سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله سازمان اکو را مفید و رو به جلو ارزیابی کرد.

در این ملاقات حسین امیرعبداللهیان از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن استقبال از دعوت، بیان نمود که در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد کرد.

در این ملاقات همچنین توافق گشت در ادامه تبادل نظرهای وزرا، معاونین سیاسی وزارت خانه های امور خارجه به منظور بررسی و ارزیابی موضوعات مرتبط با توسعه و تعمیق روابط دو کشور نشست برگزار کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 999

به "اعلام آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید