جاذبه های دیدنی نمک آبرود

به گزارش اردکان خبر، همواره یکی از اولین مقاصدی که به فکر ایرانیان برای چند روزی سرگرمی و گردش خطور می نماید، شمال ایران است. یکی از محبوب ترین شهرهای شمال ایران که معمولا مردم برای سرگرمی انتخاب می نمایند، نمک آبرود است.

جاذبه های دیدنی نمک آبرود

نمک آبرود، در غرب استان مازندران واقع شده و با طبیعت مجذوب نماینده، آب و هوای بی نظیر، تفریحات مهیج و جاذبه های مجذوب نماینده گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. خرید بلیط هواپیما برای سفر به نمک آبرود برترین هدیه ای خواهد بود که به خود و یا خانواده تان خواهید داد.

نمک آبرود کجاست؟

نمک آبرود، یک منطقه توریستی و گردشگری است که در 12 کیلومتری چالوس واقع شده و از توابع شهرستان چالوس است. بعلاوه، یکی از شهرستان های غربی استان مازندران محسوب می شود. وسعت نمک آبرود حدود 750 هکتار است. برای گفتن این که چه فصلی مناسب سفر به نمک آبرود است، چندان آسان نیست. زیرا نمک آبرود در هر فصلی مجذوب نمایندهیت خاص خود را دارد. نمک آبرود از بهار تا پاییز بسیار زیبا و دیدنی است. اما در زمستان سفر به نمک آبرود را پیشنهاد نمی کنیم. زیرا که در این فصل سردی هوا به شما فرصت تفریح، گردش و لذت از سفر را نخواهد داد.

چگونه به نمک آبرود برویم؟

اگر برای رفتن به نمک آبرود به جای خرید بلیط هواپیما، سفر با خودروی شخصی را ترجیح می دهید، بهتر است جهتتان را پس از رسیدن به جاده چالوس ادامه دهید تا این که به تابلوی خروجی جاده به سمت نمک آبرود برسید. توجه داشته باشید وارد منطقه مسکونی نمک آبرود نشوید، زیرا که بابت ورود به این منطقه باید هزینه پرداخت کنید. اما ورود به منطقه گردشگری و توریستی نمک آبرود رایگان است.

جاهای دیدنی نمک آبرود

اکنون که با جهت دسترسی به نمک آبرود هم آشنا شدید، بهتر است با جاهای دیدنی نمک آبرود (Namak Abrood Attractions) هم آشنا شوید تا در سفر به نمک آبرود از آن بازدید کرده و مجذوب نمایندهیت سفرتان را چندین برابر کنید. از آن جایی که نمک آبرود یک منطقه گردشگری و توریسیتی به شمار میرود، بیشتر جاهای دیدنی اش شامل تفریحات مهیج و سرگرم نماینده هستند. بنابراین، با آگاه شدن درباره آن ها می توانید در سفر آن ها را امتحان کرده و لذت ببرید.

تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود، از معروف ترین و محبوب ترین تله کابین های ایران است. نمک آبرود در دو ارتفاع مختلف برای گردشگران دو خط تله کابین فراهم کرده است. شما پس از طی یک جهت به اندازه 2100 متر به وسیله خط یک تله کابین نمک آبرود، به ارتفاع 1050 متری قله مدوبن می رسید.

با خط شماره دو تله کابین نمک آبرود هم با سرعتی دو برابر سرعت خط یک به ارتفاع 700 متری دست می یابید. در این ارتفاع فله دیو حمام واقع شده است. طول خط شماره دو تله کابین نمک آبرود 1700 متر است. تله کابین نمک آبرود یکی از برترین فرصت ها برای لذت بردن از منظره ها طبیعی و سرسبز با برترین آب و هوای ممکن است. در طول جهت تله کابین از منظره زییای جنگلی لذت ببرید و از اکسیژن خالص موجود در هوا به داخل شُش هایتان بکشید.

پس از رسیدن به ارتفاعات، تمام شهر نمک آبرود زیر پاهایتان واقع شده است و شما از منظره فوق العاده ای که مقابلتان واقع شده است، متحیر می شوید. درارتفاعات قله خا تمام امکانات رفاهی مناسب نظیر رستوران ها، کافی شاپ ها و سرویس بهداشتی جهت خدمت رسانی به گردشگران فراهم گشته اند.

هزینه استفاده از تله کابین نمک آبرود معمولا برای هر نفر بین 25 الی 30 هزار تومان است.

زیپ لاین نمک آبرود

اگر با تله کابین به قله دیو حمام دست یافتید، هرگز استفاده از زیپ لاین را از دست ندهید که بسیار هیجان انگیز است. امروزه زیپ لاین ها برای عاشقان ارتفاع و هیجان به یک تفریح فوق العاده مجذوب نماینده تبدیل شده و هواداران زیادی هم میان گردشگران دارد. در استفاده از زیپ لاین شما به وسیله یک گیره محکم و تجهیزات ایمنی به کابل میان دو کوه متصل می شوید و از ارتفاع به سمت پایین به وسیله این کابل سُر می خورید. از بابت ایمنی تجهیزات زیپ لاین هرگز نگران نباشید. هنگام آماده شدن شما برای زیپ لاین تمام تجهیزات چک شده و مورد آنالیز قرار می گیرند تا از سلامتشان اطمینان حاصل شود. برای تجربه هیجان در نمک آبرود حتما زیپ لاین را امتحان کنید.

هزینه تهیه بلیط زیپ لاین نمک آبرود 25 هزار تومان است. برای استفاده از زیپ لاین و پل معلق هم بایستی در مجموع 35 هزار تومان هزینه پرداخت کنید.

سورتمه سواری نمک آبرود

سورتمه سواری در نمک آبرود، یکی دیگر از جاذبه ها و تفریحاتی است که می توانید امتحان کنید. خط ریل سورتمه نمک آبرود 1250 متر طول دارد و در دل جنگل واقع شده است. سورتمه نمک آبرود از سطح مبدآ 90 متر بالاتر می رود و نهایت سرعتشان 25 کیلومتر بر ساعت است. اگر از سرعت زیاد واهمه دارید، این اندازه سرعت شما را اذیت نخواهد نمود. علاوه بر این، کنار سورتمه شاسی هایی تعبیه شده اند تا با استفاده از آن ها سرعت سورتمه را کم کنید. توجه داشته باشید بچه ها زیر 5 سال به تنهایی نمی توانند از سورتمه استفاده نمایند، مگر این که یکی از والدین آن ها را همراهی نماید.

هزینه سورتمه سواری نمک آبرود 25 هزار تومان است و در صورت سوار شدن همراه کودکتان بایستی 35 هزار تومان هزینه پرداخت کنید.

پل معلق نمک آبرود

گردشگرانی که بلیط هواپیما را برای سفر به نمک آبرود خریداری می نمایند، یک سفر هیجان انگیز و فراموش نشدنی تجربه می نمایند. راه رفتن به روی پل معلقی که اطرافش را منظره ها شگفت انگیز و زیبا تشکیل داده اند، دل هر گردشگری را به هیجان در می آورد. پل معلق نمک آبرود میان دو کوه های دیو حمام و مدوبن ساخته شده و منظره ای که به روی آن زیر پاهایتان واقع شده است، بی نظیر است. استفاده از پل معلق در فصل های بهار و پاییز یک جور دیگری مجذوب نماینده و دوست داشتنی است.

چرا که زیبایی منظره ها اطراف شما را مجذوب خواهد نمود. در این فصل ها می توانید سوژه های ناب عکاسی بیابید و تصاویر فوق العاده ثبت کنید. در بازدید از نمک ابرود، بازدید از پل معلق را از دست ندهید. چون که در هر جایی چنین پل معلق زیبا نصیبتان نخواهد گشت.

هزینه تهیه بلیط استفاده از پل معلق نمک آبرود 25 هزار تومان است.

پینت بال نمک آبرود

یکی از جاهای دیدنی نمک آبرود که باید از آن بازدید کنید، پینت بال نمک آبرود است. در سفرهای دسته جمعی پینت بال از برترین و سرگرم نماینده ترین تفریحات محسوب می شود. در پینت بال هر کدام از شما با لباس و کلاه ایمنی و مجهز تفنگ هایتان را به دست گرفته و جبهه می گیرید، و با هر شلیک گلوله های رنگی پرتاب می کنید. پینت بال نمک آبرود برای تجربه هیجان و تفریح بازی فوق العاده ای است.

برای بازی پینت بال به ازای هر نفر بایستی 30 هزار تومان هزینه پرداخت کنید که در ازای آن می توانید تجهیزات کامل بازی و 50 گلوله دریافت نمایید. توجه فرمایید که پینت بال برای افراد بالای 10 سال مجاز است.

پیست کارتینگ نمک آبرود

فرقی ندارد، در هر سن و سالی که باشید کارتینگ همیشه از محبوب ترین تفریحاتتان به شمار میرود. در سفر به نمک آبرود هم کارتینگ از جمله برترین موارد برای تجربه لحظاتی شاد و هیجان انگیز است. رانندگی با سرعت زیاد در پیست کارتینگ به شما حس گیم های رایانه ای را خواهد داد. طول پیست کارتینگ نمک آبرود برای بزرگسالان 600 متر و برای نوجوانان 200 متر است.

شرایط لازم برای استفاده افراد از کارتینگ حداقل 8 سال سن و حداقل 130 سانتی متر قد است.

هزینه استفاده از خدمات کارتینگ برای بزرگسالان 25 هزار تومان و برای نوجوانان 20 هزار تومان است.

مجتمع پروازی نمک آبرود

از جمله مجذوب نماینده ترین تفریحات نمک آبرود، پرهیجان ترین جای دیدنی نمک آبرود و لذت بخش ترین تجربه گردشگران بازدید از مجتمع پروازی نمک آبرود است. کسانی که از کودکی همیشه عاشق ارتفاع بوده و آرزوی پرواز داشته اند، بازدید از مجتمع پروازی نمک آبرود برترین فرصتی است تا بتوانند آرزویشان را به واقعیت تبدیل نمایند. در مجتمع پروازی نمک آبرود بخش های پارا گلایدر، کایت، چتر و بالگرد فراهم گشته اند و شما می توانید با توجه به علاقه مندی تان از آن ها بهره مند شوید.

درواقع مجتمع پروازی نمک آبرود شرایطی برایتان مهیا کرده تا بتوانید بر فراز شهر نمک آبرود و جنگل و دریا پرواز کنید و لذت ببرید.

سینمای شش بُعدی نمک آبرود

یکی دیگر از جاهای دیدنی نمک آبرود که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته، سینمای شش بُعدی است. سینمای شش بهدی نمک آبرود در سال 90 فعالیتش را شروع کرد و استفاده از آن هیچ محدودیت سنی ندارد. کیفیت اکران و فیلم های سینما شش بُعدی نمک آبرود زیاد است و هیجان را به معنای واقعی به شما القا می نماید.

باشگاه تیراندازی نمک آبرود

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید باشگاه تیر اندازی نمک آبرود، دومین باشگاه تیراندازی ایران است. در این باشگاه تیراندازی 5 سکوی پرتاب وجود داشته و تمام تجهیزات آن ساخت کشور فرانسه هستند.تیراندازی برای افراد بالای 12 سال مجاز است. در باشگاه تیراندازی نمک آبرود می توانید علاوه بر اسلحه، با تیر و کمان هم تیراندازی کنید. علاوه بر این، استفاده از تفنگ شخصی، فوتبال دستی و برگزاری مسابقه در این باشگاه امکان پذیر هستند.

آکوالیون و نمایش شیر دریایی در نمک آبرود

دلفین ها، دوست داشتنی ترین موجودات دریایی هستند که با شیرین کاری ها و محبت هایشان همه انسان ها را به خود جذب می نمایند. در نمک آبرود می توانید هنرنمایی دلفین های دوست داشتنی را در پارک دلفین ها دیدن کنید. محور اصلی نمایش این پارک، نمایش شیر دریایی به نام بوریس است که تبار اسپانیایی دارد. مدت زمان نمایش دلفین ها و شیر دریایی آکوالیون نمک آبرود تقریبا 45 طول می کشد و شما در این نمایش 80 حرکت نمایشی از شیر دریایی را دیدن می کنید. بعلاوه، یک آکواریوم و برکه فلامینگو هم در این مکان وجود دارد که برای شما و به خصوص بچه ها مکان مجذوب نمایندهی به شمار میرود.

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود نزدیک هتل هایت واقع شده است و برای استراحت و لذت بردن از امکانات رفاهی و خدماتی نظیر آلاچیق، رستوران، شهر بازی و فروشگاه صنایع دستی و بعلاوه بهره مندی از تفریحات مجذوب نماینده و مهیج آبی شامل جت اسکی و ورزش های آبی مکان فوق العاده مناسبی است. بعلاوه، در تفرجگاه ساحلی نمک آبرود یک پیست اسب سواری هم وجود دارد. علاوه بر این، طرح سالم سازی دریا در این منطقه اجرا شده و محیط را برای شنا کردن به مکان امن تبدیل کرده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 766

به "جاذبه های دیدنی نمک آبرود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های دیدنی نمک آبرود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید