دانشگاه آزاد صندلی نخست حوزه دندانپزشکی در کشور را کسب کرد

به گزارش اردکان خبر، بر اساس رتبه بندی شانگ های 2020 دانشگاه آزاد اسلامی با پیشی دریافت از سایر دانشگاه ها پیروز به کسب صندلی رتبه برتر کشور و سه منطقه ای در حوزه دندانپزشکی شد.

دانشگاه آزاد صندلی نخست حوزه دندانپزشکی در کشور را کسب کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کارشناسی در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، بر اساس گزارش منتشر شده در شانگ های 2020، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های علوم پزشکی تهران و دانشگاه شهید بهشتی به عنوان تنها دانشگاه های کشور در این رتبه بندی قرار گرفتند.

نظام رتبه بندی شانگ های، گزارش رتبه بندی موضوعی دانشگاه های برتر دنیا را منتشر نموده است که طبق جدیدترین گزارش آن، دانشگاه آزاد اسلامی صندلی نخست حوزه دندانپزشکی (Dentistry and oral sciences) را در کشور و رتبه 201-300 را در میان دانشگاه های دنیا کسب نموده است.

ملاک های رده بندی در ارزشیابی شانگهای، کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیأت علمی، خروجی های پژوهشی و سرانه عملکرد دانشکده است.

این رتبه بندی بر اساس فعالیت های اعضای هیأت علمی، شاخص های پژوهشی و فرآیند های آموزشی ارائه می گردد. سرانه مقاله ISI، تعداد چاب کتاب، کسب رتبه ها و.. از جمله مؤلفه های ارزیابی دانشکده ها است.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با حدود 143 عضو هیأت علمی تمام وقت، بالاترین تعداد اعضای هیأت علمی علوم پزشکی در کل کشور را دارد و به عبارت دیگر در این دانشکده نسبت استاد به دانشجو، یک به هشت و به ازای هر هشت دانشجو، یک استاد مشغول تدریس است.

گفتنی است، از نظر قبولی در رتبه های دستیاری برای ورود به دوره های تخصصی نیز دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران سرآمد بوده و سالانه حدود 30 تا 40 نفر قبولی ها را دانشجویان دانشکده دندان پزشکی تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 144

به "دانشگاه آزاد صندلی نخست حوزه دندانپزشکی در کشور را کسب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد صندلی نخست حوزه دندانپزشکی در کشور را کسب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید