دود رفتارهای هیجانی از نبود آموزش بلند شد

به گزارش اردکان خبر، مدیر واحد الگوریتمی و مشتقه (آیکو) تاکید نمود: با توجه به تأثیر انواع متغیرهای مالی بر بورس و بالا رفتن ریسک سرمایه گذاری، وجود ابزار های مشتقه گزینه مناسبی برای پوشش دهی ریسک، افزایش اطمینان و درنتیجه جذب سرمایه گذاران در بازار سرمایه است.

دود رفتارهای هیجانی از نبود آموزش بلند شد

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از بورس نیوز؛ مجید عبدالحمیدی، مدیر واحد الگوریتمی و مشتقه شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز خبرنگارانن (آیکو) در مورد راه حل پیشنهادی برای بهبود شرایط بازار سرمایه بیان نمود: آموزش افراد تازهوارد به بورس، نخستین و مهم ترین راه حلی بوده که می تواند به بهبود اوضاع یاری کند. بورس ما بازاری کاملاً تخصصی است، به طوری که فعالیت در آن مستلزم دانش و تجربه کافی است.

این کارشناس بازارسرمایه اضافه نمود: فقدان آموزش یا هر یک از موارد مطرح شده، کافی است که علاوه بر ایجاد زمینه ضرر برای فرد، نظم بازار نیز دچار اختلال شده و با رفتار های هیجانی که پس ازآن از سر خواهد زد، منجر به ضرر برای سایر فعالان بازار سرمایه گردد.

وی اضافه نمود: دومین راه حل، لغو محدودیت های بی دلیل مانند عدم معامله افراد به صورت الگوریتمی است؛ درواقع هر کاری که یک معامله گر می تواند با بهره گیری از ذهن و تجربه خود انجام دهد، به راحتی به وسیله معاملات الگوریتمی قابل پیاده سازی است.

این فعال بازارسرمایه اظهارکرد: این گونه معاملات با کاهش ریسک های موجود در بازار و بدون در نظر دریافت احساسات انسانی عمل خواهند کرد؛ امری که برخلاف ذهن بعضی از افراد، کاملاً قابل پیگیری است و به شفافیت هرچه بیشتر بازار یاری خواهد نمود.

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: رونق بخشیدن به معاملات ابزار های مشتقه (آپشن) در بازار هم راه حل دیگری است که می بایست مدنظر قرار بگیرد. با توجه به شرایط مالی کشور و نوسانات موجود در انواع متغیر های کلان مالی، و بالطبع تأثیر آن روی قیمت انواع اوراق بهادار و بالا رفتن ریسک سرمایه گذاران، وجود ابزار های مشتقه می تواند گزینه مناسبی برای پوشش دهی ریسک، افزایش اطمینان و درنتیجه جذب سرمایه گذاران به بازار سرمایه باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 367

به "دود رفتارهای هیجانی از نبود آموزش بلند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دود رفتارهای هیجانی از نبود آموزش بلند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید