رشد و گسترش اینترنت و ارائه خدمات حقوقی بر بستر وب به وسیله دادیاب

به گزارش اردکان خبر، تمامی مشاغل اعم از مشاغل مرتبط با فروش کالا و همچنین مشاغل ارائه دهنده خدمات می بایست از ظرفیت اینترنت و عصر انفجار اطلاعات برای تقویت و بهبود شرایط کسب و کار خود اقدام کنند. در ایران به واسطه درصد بالای جمعیت جوان و همچنین رشد سریع زیرساخت های مرتبط با اینترنت شرایط اندکی ویژه تر است. ایران با دارا بودن بیشترین کاربر اینترنت در خاور میانه، در واقع ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به قطب ارائه کالا و خدمات به وسیله بستر وب را دارا می باشد.

رشد و گسترش اینترنت و ارائه خدمات حقوقی بر بستر وب به وسیله دادیاب

در این میان نگاهی به شرایط کنونی نشان دهنده این است که بسیاری از مشاغل فروش کالا خود را با شرایط جدید هماهنگ کرده و به سمت ارائه و فروش کالا به وسیله اینترنت رفته اند اما شرایط مشاغل خدماتی متفاوت است. مشاغل خدماتی به واسطه فرم خاص خود که با اعتماد و اعتبار مشتریان گره خورده است شرایط پیچیده تری دارند.

بسیاری از افراد که به دنبال دریافت خدمات می باشند، می بایست با حصول اطمینان از کیفیت خدمات به خرید خدمات روی آوردند چرا که بر خلاف کالاها که امکان بازگشت وجه وجود دارد، در رابطه با خرید خدمات اینگونه نیست. اما چگونه و با چه ابزارهایی می توان فروش و ارائه خدمات بر بستر وب را تسهیل نمود؟

برای آنالیز این موضوع شاید بهتر باشد به آنالیز و ارائه یک نمونه بپردازیم. یکی از کسب و کارها و پلتفرم هایی که در این زمینه می تواند به عنوان نمونه آنالیز گردد پلتفرم مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل دادیاب می باشد. این پلتفرم که به ارائه خدمات حقوقی در بستر وب می پردازد، سعی کرده است با ایجاد فضای تعامل و ارتباط مستقیم بین وکیل و موکل نقش خود را به عنوان واسطه در این موضوع کم کند و با ایجاد امکانات متعدد برای کاربران به ارائه خدمات متنوع حقوقی به کاربران می پردازد.

دادیاب با ارائه خدمات حقوقی متنوع نظیر مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی، وکالت تخصصی و ارائه خدمات بسته های ویژه حقوقی به دادجویان در صدد برطرف نیازهای خدماتی آنها بر آمده است. در این بین، این سامانه با ایجاد امکاناتی نیر تکرار مشاوره، درج نظرات کاربران و موکلان پیشین در رابطه با کیفیت مشاوره های تلفنی ارائه شده توسط وکلا در صدد ایجاد شفافیت بر آمده است. در کنار آن کلیه وکلا با درج قیمت و نرخ حق المشاوره و حق الوکاله خود در دادیاب، امکان انتخاب خود توسط دادجویان را در پرونده های مختتلف فراهم می آورند.

در کنار آن دادیاب با اهمیت دادن به موضوع کاربران و نیازهای آن در صدد هدایت به کاربران بر می آید. به عنوان مثال کاربر ممکن است از شرایط وکیل خوب آگاهی نداشته باشد اما دادیاب با علم بر این موضوع در صدد حل مشکل برمی آمده است. دادیاب در پاسخ به این سوال کاربران بیان می دارد که:

هر یک از وکلایی که در حوزه های تخصصی فعایت می نمایند وظایف ویژه ای را دارند و وکیل خانواده نیز از این موضوع مستثنی نیست.

وکیل خانواده شاید در مرحله اول وظیفه ای پیشگیرانه را بایستی ایفا کند، مثلاً با شرح کامل و تفهیم شروط ضمن عقد ازدواج، تعهدات، حقوق و تکالیف طرفین را برای آنان شفاف سازی نماید و از این طریق جلوی بروز اتفاقات ناخوشایند و اختلافات را در آینده بگیرد.

در مرتبه بعدی وظیفه اصلاحی و ایجاد صلح و سازش را باید ایفا کند و سعی کند امور را خارج از دادگستری حل و فصل نماید. نهایتاً هم باید در کلیه حقوق و تکالیف طرفین از جمله مهریه، نفقه، اجرت المثل، جهیزیه مرد و زن، هدایا، حضانت و مواردی از این قبیل مدافع حقوق موکلش باشد و مصلحت ایشان را در این زمینه رعایت نماید.

دادیاب را شاید بتوان یک سامانه هوشمند مناسب برای ارائه خدمات در بستر وب برشمرد. برای اینکه بتوانید در حوزه های مختلف حقوقی از جمله دریافت مشاوره حقوقی، انتخاب وکیل ملکی، وکیل کلاهبرداری، وکیل خانواده اقدام نمایید، به www.daadyab.com مراجعه نمایید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 488

به "رشد و گسترش اینترنت و ارائه خدمات حقوقی بر بستر وب به وسیله دادیاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد و گسترش اینترنت و ارائه خدمات حقوقی بر بستر وب به وسیله دادیاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید