روحانی: آن هایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند، راستا را برای دولت بعدی هموار می کنیم

به گزارش اردکان خبر، رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح های وزارت نفت بیان داشت: این افتتاح در زمانی رخ داد که آن هایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد و توطئه و برنامه ریزی کردند دیگر نیستند.

روحانی: آن هایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند، راستا را برای دولت بعدی هموار می کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم آئین بهره بردای از طرح های ملی وزارت نفت، گفت: روز بسیار مبارکی برای مردم ایران است؛ روز های اولیه بهمن ماه که برای ما پیام آور پیروزی ملت است.

رئیس جمهور گفت: این پروژه عظیم در روزی افتتاح می شود که آن ها که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد و می توانند کمر ملت سرافراز ایران را در برابر استبداد و قلدری خم نمایند و آن هایی که این همه مدعی بودند و توطئه و برنامه ریزی کردند دیگر نیستند. آن ها با ذلت و سرافکندگی سرنگون شدند.

وی با بیان اینکه کار های روز های سرانجامی عمر منحوس آن ها برای همه دنیا و ملت خود آمریکا روشن شد، شرح داد: برای همه مشخص شد که آن ها آغازگر ضد دمکراسی و مجلس هستند. همانطوری که مجلس شورای ملی آن زمان را مستبدین به توپ بستند آن ها هم آخر عمر خود کنگره را با اوباشی که به سمت کنگره فرستادند به توپ بستند. آن ها از آغاز کار خود به همین صورت بودند منتها در سرانجام برای همه آشکار شد که این تروریست ها چه جنایتی بر مردم آمریکا و دنیا روا داشتند.

روحانی خاطر نشان کرد: همینطور که این دولت دارد فعالیت را انجام می دهد همزمان جهت را برای دولت بعدی هموار می کند که کار مهم ما است لذا در بسکمک از پروژه ها شرایط را آماده کنیم که تکمیل آن بدست دولت سیزدهم انجام بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح های امروز در حوزه نفت و گاز گفت: این طرح در سال 94 و 95 که شرایطی بود که دست و بال ما در سایه برجام باز شده بود و توانستیم نفت را صادر کنیم و بخش عظیمی از پول نفت به صندوق وارد شود. نفتی که می فروشیم 38 درصد قیمت نفت به صندوق واریز می شود بنابراین نفتی که به فروش می رسد همه آن در اختیار دولت قرار نمی گیرد. 14.5 درصد در اختیار خود شرکت ملی نفت برای توسعه و اداره آن است. آنچه در اختیار دولت قرار می گیرد مقدار کمی است.

وی ادامه داد: مردم ما بدانند عظیمترین منبع گازی دنیا، ایران است و ایران از لحاظ منابع گازی رتبه اول را دارد. بیش از 31 هزار میلیارد متر مکعب کشور ما گاز در اختیار دارد که البته به دست آوردن و فرآوری آن خیلی مسائل دارد که انجام می گیرد.

روحانی شرح داد: امروز در دولت دوازدهم شاهد تولید روزانه یک میلیارد متر مکعب گاز هستیم. با این همه گازی که تولید می کنیم و در اختیار مردم می گذاریم بازهم در زمستان مشکل داریم لذا باید تلاش فرهنگی کنیم مردم در مصرف گاز مراقبت نمایند. در نفت و گاز جایگاه ویژه ای داریم و این قدرت ما است. دنیا و منطقه نیاز به نفت و گاز ایران دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما می توانیم در انرژی هاب منطقه باشیم، گفت: ما در زمینه نفت و گاز کار عظیمی انجام دادیم. اما در زمینه صادرات گاز عقب هستیم.

روحانی بیان داشت: هر چقدر شرایط ما مناسب شود و درآمد ما اضافه شود، این درآمد نفت بخش عظیم آن در اختیار صندوق توسعه ملی برای تحول در تولید و بخش صنعت قرار می گیرد و امیدواریم سال آینده همانطور که پیش بینی کردیم بتوانیم 2 میلیون و 300 بشکه نفت بفروشیم. این سهم نفت در اختیار صندوق برای توسعه کشور قرار می گیرد.

وی با اشاره به نقش برجام در توسعه گازی گفت: اگر سیاست خارجی ما نبود و اگر برجام در سال 94 به ثمر نشسته بود؛ پولش نبود، ما الان اینجا دو میلیارد دلار از صندوق گرفتیم صندوق پولی نداشت پول صندوق برای سال های 94، 95 و 96 است که ما توانستیم نفت را بفروشیم و صندوق شرایط مناسب پیدا کند بسکمک از قطعات که مورد نیاز ما بود می بایست می خریدیم و می آوردیم.

روحانی افزود: هر چقدر شرایط ما مناسب شود و درآمد ما اضافه شود، این درآمد نفت بخش عظیم آن در اختیار صندوق توسعه ملی برای تحول در تولید و بخش صنعت قرار می گیرد و امیدواریم سال آینده همانطور که پیش بینی کردیم بتوانیم 2 میلیون و 300 بشکه نفت بفروشیم. این سهم نفت در اختیار صندوق برای توسعه کشور قرار می گیرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: آن هایی که بد زبان هستند و نمی دانند؛ میگویم تا بدانند سیاست خارجی چقدر در اقتصاد و تولید مهم است. امروز ایران جزو کشور هایی است که ابر پروژه های عظیم را در نفت، گاز، کشاورزی و صنعت انجام می دهد.

روحانی با اشاره به اهمیت استان خوزستان در کشور، شرح داد: خوزستان یکی از استان های خیلی مهم ما است نه تنها از نظر نفت و گاز سرآمد است بلکه از نظر کشاورزی و همچنین از لحاظ این که به آب های بین المللی متصل است و جایگاهی که این مردم آزاده دارند و همواره مرزبان خوبی برای کشور ما بودند و در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی را ایفا کردند.

وی افزود: من به این مردم خوب و عزیز، مردمی که با وحدت و اتحاد همه در کنار هم تلاش کردند و امروز شاهد افتتاح یک طرح بسیار عظیم پالایشگاهی هستند که 3.4 میلیارد دلار برای این طرح هزینه شده است.

روحانی با تاکید بر اینکه طرح افتتاحی برای محیط زیست بسیار مهم است، تاکید کرد: یکی از کار های عظیمی که در این دولت انجام گرفته کار های محیط زیستی است. در واقع گاز های فلر و مشعل ها که فضا را آلوده می کردند گاز های آن ها جمع می شود و به این پالایشگاه می آید و بعد در پتروشیمی ها یا آن هایی که گاز شیرین است به خط سراسری ملحق می شود و این کار عظیم امروز به انجام رسید که من از همه دست اندرکاران و کارگران و مهندسان و مدیران تشکر می کنم.

روحانی افزود: بخش اعظم دارو های مورد نیاز حدود 93 و 94 درصد در داخل کشور انجام می شود. بانک های عامل در ایجاد چنین پروژه هایی کمک کردند. وزارت نفت ما در فراورده ها کار عظیمی انجام دادند. مردم می دانند در ابتدای دولت در سال 92، تولید بنزین چیزی حدود 50 میلیون لیتر در روز بود، اما امروز تولید ما حدود 110 میلیون لیتر است.

رئیس جمهور ادامه داد: در بخش صادرات نفت و گاز کار خوبی انجام دادیم. ما یک گام دیگر باید در صادرات برداریم. مردم بدانند این پروژه عظیم از سال 94 به بعد فعال شده است که 3.4 میلیارد دلار هزینه شده و در عرض 4 سال پول خود را در می آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 512

به "روحانی: آن هایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند، راستا را برای دولت بعدی هموار می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: آن هایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند، راستا را برای دولت بعدی هموار می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید