روسیه شبکه ناوالنی را به لیست گروه های افراط گرا اضافه نمود

به گزارش اردکان خبر، سازمان تنظیمات و نظارت بر اقدامات اقتصادی روسیه، شبکه الکسی ناوالنی را به لیست گروههای افراطی و تروریستی مانند داعش و القاعده اضافه نمود.

روسیه شبکه ناوالنی را به لیست گروه های افراط گرا اضافه نمود

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزرای فارس، سازمان نظارت بر فعالیتهای اقتصادی روسیه بیان کرد که شبکه الکسی ناوالنی را به لیست گروههای افراطی در این کشور اضافه نموده است.

روز دوشنبه گذشته دادستانهای روسیه فعالیت شبکه ناوالنی که به بهانه مبارزه با فساد در این کشور شکل گرفته است را متوقف نموده و از دستگاه قضایی این کشور خواسته بودند که این گروه را در کنار گروههای تروریستی مثل القاعده و داعش در لیست گروههای افراط گرا قرار دهند.

ناوالنی که در پرونده ای موسوم به پرونده روچر با مجازات تعلیقی روبرو بوده به علت از دست دادن حضور در چندین جلسه بازپرسی در لیست افراد تحت تعقیب نهاده شد و از 29 دسامبر 2020 به دلیل نقض مکرر مقررات مشروط در لیست افراد تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه قرار داشت.

الکسی ناوالنی، روز 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. او پس از مسمومیت با گاز اعصاب نوویچوک، به مدت 5 ماه برای درمان در آلمان حضور داشت. کشورهای غربی روسیه را به استفاده از گاز شیمیایی علیه ناوالنی متهم کرد، ادعایی که از سوی روسیه قویا رد شده است.

او پیش تر به تحمل سه سال و نیم حبس محکوم شده بود و با توجه به گذراندن بخشی از آن در حبس خانگی، دو سال و هشت ماه دیگر را باید در حبس به سر ببرد. مقامات روسیه می گویند، ناوالنی با عدم گزارش موقعیت مکانی خود طی گذراندن حبس خانگی، قوانین را نقض نموده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا در واکنش به بازداشت الکسی ناوالنی تحریمهایی را علیه بعضی نهادها و افراد روسیه اعمال نموده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 682

به "روسیه شبکه ناوالنی را به لیست گروه های افراط گرا اضافه نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه شبکه ناوالنی را به لیست گروه های افراط گرا اضافه نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید