فرایند رشد بورس شروع شده است؟، بازگشت اعتماد مردم به بورس؟

به گزارش اردکان خبر، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام پس از افت و خیزهای فراوان در هفته گذشته طی چهار روز معاملاتی پیش فرایند رو به رشدی داشته است. کارشناسان معتقدند این فرایند ماندگار است و احتمال بازگشت شاخص کل بسیار کمرنگ است.

فرایند رشد بورس شروع شده است؟، بازگشت اعتماد مردم به بورس؟

محمدمهدی عشریه، کارشناس بازار سهام گفت: شاخص کل از نظر تکنیکال روی یک حمایت بسیار مستحکم بود. در محدوده PRZ بسیار مهمی قرار داشت و پایان وارد فضای تغییر فرایند و صعودی شد. به نظر من این فرایند ادامه دار است و کف های شاخص به صورت پله ای افزایش پیدا می نماید.

وی ادامه داد: تغییرات مثبتی در بودجه سال آینده وعده داده شد. مواردی مانند حذف تعلیق نمادها، کاهش نظارت های سلیقه ای و … می تواند یکی از عوامل بازگشت اعتماد به بورس باشد. بازارهای اقتصادی نیازمند آزادی هستند. حرکت های مثبتی از طرف وزارت اقتصاد و رئیس سازمان بورس انجام شد که نگرش تحلیلگران و فعالان را نسبت به بازار تغییر داد.

عشریه مطرح نمود: هر چند برای رسیدن به شرایط مطلوب راه زیادی مانده است. حذف دامنه نوسان، حجم مبنا، افزایش ساعات معاملات و … زمان بر است اما خواسته به حقی است.

این کارشناس بازار سهام گفت: تسهیل فرایند صدور مجوز در سازمان بسیار در اعتمادسازی تاثیرگذار بوده است. البته سازمان بورس یک سال است که مجوزی در گروه مشاوره سرمایه گذاری نوع دو صادر نکرده اما برای سامان بخشی به بازار سهام باید به این سمت حرکت کند و از این طریق حجم تخلفات نیز کاهش پیدا می نماید.

آخرین پیش بینی های بازار سهام را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1045

به "فرایند رشد بورس شروع شده است؟، بازگشت اعتماد مردم به بورس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند رشد بورس شروع شده است؟، بازگشت اعتماد مردم به بورس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید