رکوردشکنی پیک مصرف برق در خوزستان ، احتمال خاموشی های مقطعی

به گزارش اردکان خبر، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه در دو روز گذشته مصرف برق استان خوزستان بیشتر از هشت هزار مگاوات بوده است، هشدار داد: در صورت عدم صرفه جویی برق از سوی مشترکین ممکن است آسیب هایی به تجهیزات وارد و منجر به خاموشی های مقطعی شود.

رکوردشکنی پیک مصرف برق در خوزستان ، احتمال خاموشی های مقطعی

محمود دشت بزرگ در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در روزهای پنجشنبه و جمعه (19 و 20 تیرماه) با وجود اینکه ادارات تعطیل بوده اند، مصرف برق در خوزستان افزایش قابل ملاحظه ای داشت و تنها دلیل این افزایش مصرف، استفاده از وسایل سرمایشی در منازل بوده است.

وی افزود: در روز پنجشنبه 19 تیرماه رکورد پیک مصرف برق در سال 98 برای دومین بار با مصرف هشت هزار و 94 مگاوات شکسته شد و روز جمعه 20 تیرماه نیز مصرف برق بالای هشت هزار مگاوات بود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان شرح داد: پیش بینی ها از استقرار توده هوای گرم و دمای بالای 49 درجه در بیشتر نقاط استان خوزستان در روزهای آینده حکایت دارد و رعایت نکردن الگوی مصرف برق در ساعت های اوج مصرف، با توجه به پرباری شبکه می تواند منجر به خاموشی ناخواسته شود.

دشت بزرگ با بیان اینکه تنظیم درجه کولرهای گازی روی دمای 24 درجه یکی از نکات مهم در کاهش مصرف برق است، گفت: برق یک کالای آنلاین است و مانند خدمات دیگری مثل آب، نمی توان آن را ذخیره کرد و باید در لحظه تولید، توزیع شود و اگر در این بین، تجهیزات به دلیل بار و گرما از مدار خارج شوند؛ تا برطرف شدن مشکل، شبکه از دسترس خارج می شود.

وی افزود: از مردم درخواست می کنیم با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن، در مصرف برق به ویژه در ساعت های پیک صرفه جویی کنند تا همانند روزهایی که گذشت، شبکه دچار خاموشی و اختلال نشود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 174

به "رکوردشکنی پیک مصرف برق در خوزستان ، احتمال خاموشی های مقطعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی پیک مصرف برق در خوزستان ، احتمال خاموشی های مقطعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید