زمان پرداخت مطالبات همسان سازی بازنشستگان اعلام شد

به گزارش اردکان خبر، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید نمود: برنامه هفتم توسعه برترین فرصت برای اصلاح تعدد روش های محاسبه حقوق بازنشستگان و حتی شاغلان دستگاه ها و کاهش تبعیض حقوق بازنشستگان است.

زمان پرداخت مطالبات همسان سازی بازنشستگان اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، نعمت الله ترکی در نشست با روسای کانون های بازنشستگان استان تهران، اضافه کرد: براساس قانون و طبق ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای بیمه تکمیلی برای بازنشستگان همان دستگاه هستند اما این موضوع به علت کمبود منابع مالی در این دستگاه ها تا به امروز اجرایی نشده است.

ترکی توضیح داد: به همین علت، ما به عنوان متولی امر خدمت در صندوق بازنشستگی کشوری، وظیفه داریم خدمت بیمه درمانی را به بازنشستگان ارائه کنیم.

وی ادامه داد: در امسال با چند مجموعه بیمه ای که مدنظر کانون های بازنشستگی است، در حال توافق هستیم تا بتوان با همکاری هم خدمات مطلوب تری را در امسال در حوزه بیمه تکمیلی درمان به این افراد ارائه کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در واقع وظیفه اصلی بر عهده دستگاه های اجرایی است و صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان صندوق تنها وظیفه حمایتی داریم تا اگر فرد بازنشسته دچار مشکل حادی بود و نظام بیمه ای امکان یاری به او را نداشت، صندوق حمایت کند اما اکنون به علت مسائل موجود، بیمه درمان به وسیله خود صندوق ارائه می گردد.

ترکی با بیان اینکه ماهانه بیش از 20 هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق تامین منابع صورت می گیرد، گفت: بیش از 85 درصد از این مبلغ به وسیله منابع عمومی دولت تامین می گردد و بخشی از آن از کسور و بخش اندکی هم از محل سودآوری شرکت ها است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به بحث های موجود درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار کرد: درباره محاسبه حقوق بازنشستگان شرایط و جداول متعدد و متفاوتی وجود دارد و برنامه هفتم برترین فرصت برای هماهنگ شدن روش های محاسبه حقوق و مستمری و امتیازات در بین دستگاه های مختلف و در نتیجه بازنشستگان از یک سو و برطرف تبعیض بین بازنشسته و شاغل از سوی دیگر است.

وی به انعقاد قرارداد با سازمان خصوصی سازی برای مشخص تکلیف اعتبار سال 1401 برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره نمود و اضافه کرد: کارهای اولیه اجرا شده و قراردادی هم با سازمان خصوصی سازی منعقد شده است.

ترکی ادامه داد: به محض افزایش ارزش سهام شرکت مربوطه که در اعتبار بودجه مشخص شده بود، این سهام فروخته خواهد شد و در قالب همسان سازی به بازنشستگان پرداخت می گردد.

براساس این گزارش در این نشست، روسای کانون های بازنشستگی استان تهران مهمترین مسائل و مطالبات موجود را به خصوص در حوزه همسان سازی و بیمه تکمیلی مطرح کردند.

انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1304

به "زمان پرداخت مطالبات همسان سازی بازنشستگان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان پرداخت مطالبات همسان سازی بازنشستگان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید