شرکت فضایی ایلان ماسک اولین پرواز آزمایشی قدرتمندترین موشک تاریخ را به تعویق انداخت

به گزارش اردکان خبر، شرکت فضایی اسپیس ایکس، متعلق به ایلان ماسک، روز دوشنبه 28 فروردین خاطرنشان کرد که اولین پرواز آزمایشیِ استارشیپ، قدرتمندترین موشک فضاپیمای دنیا، را در پی بروز نقص فنی به تعویق انداخت.

شرکت فضایی ایلان ماسک اولین پرواز آزمایشی قدرتمندترین موشک تاریخ را به تعویق انداخت

پرواز آزمایشی و بدون سرنشینِ این موشک فضاپیما که طول آن حدود 120 متر است قرار بود ساعت هشت صبح روز دوشنبه به وقت محلی از تأسیسات این شرکت در بوکا چیکا، در استان تگزاس آمریکا، انجام گردد.

با این حال، شرکت اسپیس ایکس در آخرین دقایق از شمارش معکوس پرتاب موشک که به طور زنده و اینترنتی در حال پخش بود اعلام نمود که به علت بروز نقض فنی در ایجاد فشار مناسب در قسمت تحتانی موشک پرتاب آن دست کم به مدت 48 ساعت به تعویق می افتد.

ایلان ماسک، یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت فناوری های اکتشاف فضایی اسپیس ایکس یک شنبه شب در توییتی پیش بینی نموده بود که احتمال لغو این پرواز آزمایشی، از انجام آن بیشتر است.

استفاده موفقیت آمیز از این موشک در برنامه بلندپروازنه شرکت اسپیس ایکس برای فرستادن انسان به کره ماه و در آینده ای دورتر به کره مریخ نقش مهمی ایفا می نماید.

علاوه بر این، موشک استارشیپ زمانی که با موفقیت به فضا پرتاب گردد بزرگ ترین موشک فضاپیمایی خواهد بود که تا به امروز زمین را ترک نموده است.

هر دو بخش تحتانی و فوقانی این موشک به شکلی طراحی شده اند که پس از طی مسافت پیش بینی شده می توانند سالم به زمین بازگردند و این یکی از موفقیت های مهم اسپیس ایکس برای کاربرد مجدد موشک های محصول این شرکت است.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 فروردین 1402 بروزرسانی: 29 فروردین 1402 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1286

به "شرکت فضایی ایلان ماسک اولین پرواز آزمایشی قدرتمندترین موشک تاریخ را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت فضایی ایلان ماسک اولین پرواز آزمایشی قدرتمندترین موشک تاریخ را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید