ضرورت تجهیز به زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی ، انسداد 10 محور

به گزارش اردکان خبر، مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راههای کشور با اشاره به بارش برف و باران در جاده های 12 استان، گفت: در حال حاضر در محور چالوس و آزادراه قزوین-رشت بارش برف و باران گزارش شده است و در محورهای فیروزکوه و هراز بارش باران داریم.

ضرورت تجهیز به زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی ، انسداد 10 محور

به گزارش خبرنگاران، ایمان محرابی نیا در گفتگو با فارس در تشریح آخرین شرایط ترافیکی جاده ها ، گفت: بر اساس اطلاعات کسب شده از دوربین های نظارت تصویری و بیش از 2250 دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده های کشور باز است و تردد در آن ها به روال عادی جریان دارد.

تردد روان در آزادراه های تهران-شمال و قزوین-رشت

وی در تشریح شرایط ترافیکی جاده های شمال بیان کرد: دوربین های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه، آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت در راستا رفت و برگشت نشان می دهد.

برف و باران در محورهای تهران - شمال

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها اظهار کرد: در حال حاضر در محور چالوس و آزادراه قزوین-رشت بارش برف و باران گزارش شده است و در محورهای فیروزکوه و هراز بارش باران داریم.

محرابی نیا از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، زنجان، قزوین،کردستان و مازندران خبر داد.

وی اضافه نمود: دوربین های نظارت تصویری بارش باران در برخی از محورهای استان های فارس، چهارمحال و بختیاری ،کهگیلویه بویراحمد،گلستان و گیلان نشان می دهد.

ضرورت تجهیز به زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها تأکید کرد: راننده ها در محورهای کوهستانی و برف گیر حتما تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

3 جاده پرترافیک کشور در شبانه روز گذشته

محرابی نیا گفت: در شبانه روز گذشته بیشترین تردد جاده ای درآزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج و آزادراه کرج-قزوین ثبت شد.

کاهش 7.6 درصدی ترافیک جاده ها

وی شرح داد: کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته در جاده ها بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از 2262 دستگاه ترددشمار جاده ای نسبت به روز قبل 7.6 درصد کاهش دارد در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 19.5 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

انسداد محور پونل - خلخال

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها گفت: در حال حاضر محور پونل - خلخال در استان گیلان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محرابی نیا اضافه نمود: محور گناوه-بوشهر در راستا رفت و برگشت نیز مسدود است و تردد از راستا جایگزین بزرگراه گناوه - برازجان- بوشهر انجام می شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر همچنین جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، جاده قزوین - همدان در کیلومتر 110، محور وازک-بلده در مازندران، جاده شهداد - نهبندان، محور خرم آباد - پلدختر و جاده شمشک-دیزین، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها اضافه نمود: محور گنج نامه-تویسرکان در استان همدان نیز فعلا مسدود است و تردد از محور جایگزین همدان-جوکار-تویسرکان و همدان-اسدآباد-تویسرکان انجام می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 418

به "ضرورت تجهیز به زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی ، انسداد 10 محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تجهیز به زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی ، انسداد 10 محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید