مراکش درحال خفه شدن است، بحران کرونا

به گزارش اردکان خبر، این روزها، با وجود بحران کرونا، مراکش که شهری وابسته به گردشگری است همچون بسیاری از نقاط دیگر جهان با بحرانی بی سابقه دست و پنجه نرم می کند.

مراکش درحال خفه شدن است، بحران کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از عرب نیوز، میدان جامع الفنای شهر مراکش واقع در کشور مراکش تقریبا به اندازه اجراکنندگان فنون و مهارت های سرگرم کننده مختلف این شهر برای برخی از گردشگران مشهور است، اما با اجرای محدودیت ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، صنعت گردشگری که این شهر به شدت به آن وابسته است متوقف شده است.

بشیر که یک پیش خدمت با دو دهه تجربه کار در یکی از رستوران های این شهر است درحالی که در فضای خالی رستوران ایستاده می گوید: پیش تر برای این که بتوانید یک میز در رستوران داشته باشید باید ساعت ها منتظر می ماندید.

محمد بصیر همسایه او که یک آبمیوه فروش است درباره آینده نگران است. بصیر که منتظر مشتری هایی است که نخواهند آمد، می گوید: این نخستین باری است که جامع الفنا را تا این حد ساکت و خالی می بینم. این موضوع مرا غمگین می کند.

جامع الفنا که معمولا مملو از مردم است، حالا خالی و متروک و بدون گروه موسیقی، فروشندگان سوغاتی و پیشگوها است.

مراکش در اواسط ماه مارس شرایط اضطراری سلامت گفت و مرزهایش را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بست.

این کشور که در شمال آفریقا قرار گرفته است با 35 میلیون ساکن، بیش از 86600 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا و بیش از 1500 مورد مرگ در اثر ابتلا به این ویروس را به ثبت رسانده است.

پس از آن که محدودیت های اولیه ویروس کرونا در کشور مراکش کاهش یافت، شهروندان این کشور امیدوار بودند گردشگری داخلی بتواند تاحدی خسارت های به وجودآمده را کاهش دهد، اما اعلام ناگهانی محدودیت های جدید از جمله قرنطینه مراکش و هفت شهر دیگر امید برای احیای گردشگری را نابود کرد.

جلیل ادریسی که یک آژانس مسافرتی 45 ساله را اداره می کند با اشاره به این که بازگشت به شرایط پیشین بسیار سخت خواهد بود و کسب و کار او ویران شده است، بیان می کند: ما پیش از این با بحران های بسیاری روبرو شده بودیم اما هیچ یک چنین ابعادی نداشتند.

در فضای مجازی با استفاده از هشتگ مراکش درحال خفه شدن است درخواست هایی برای نجات این شهر دیده می شود، اما بسیاری از مردم نگران بحران ویروس کرونا و بیمارانی که به آن مبتلا شده اند، هستند.

پیش بینی های رسمی نشان می دهد ویروس کرونا می تواند کشور را با بدترین بحران اقتصادی از سال 1996 تا به امروز روبرو کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 274

به "مراکش درحال خفه شدن است، بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکش درحال خفه شدن است، بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید