مرگ جوان مشهدی در پیست موتورسواری میثاق

به گزارش اردکان خبر، رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیل رانی خراسان رضوی درباره حادثه مرگ یک جوان در پیست موتورسواری گفت: این جوان تماشاگر نبوده و علی رغم وجود ناظرین، از درب ورودی موتورسوارانی که داخل پیست حضور می یابند وارد شده است، باید بررسی فنی انجام شود و سپس اظهار نظر کنیم.

مرگ جوان مشهدی در پیست موتورسواری میثاق

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از فارس، روز جمعه 9 آبان در پیست موتورسواری ثامن شاندیز جوان 20 ساله ای که برای دریافت فیلم با موبایلش به کنار پیست آمده بود، با یک موتورسوار که از داخل پیست منحرف شده بود، برخورد شدیدی کرده و در اثر شدت جراحت و آسیب های وارد شده، جان خود را از دست داد.

این اتفاق در حالی رخ داد که خبرهایی درخصوص مجروح شدن یک علاقه مند دیگر در چند هفته قبل در همین پیست به گوش می رسد.

متاسفانه عدم آماده سازی فضای پیست برای علاقه مندان به این رشته ورزشی که حداقل های ایمنی را داشته باشد، ناتوانی در مدیریت برنامه ای که شاید ساده ترین اتفاق در یک رشته ورزشی هیجانی باشد و بسیاری دیگر از کوتاهی های انجام شده از سوی هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی و مسئولین پیست باعث شد یک خانواده داغ دار شوند.

فرضعلی گرایلی رییس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص این حادثه اظهار کرد: تمهیدات لازم مانند حفاظ و نرده را برای عدم ورود تماشاگر به داخل پیست اعمال کردیم، تماشاگری وارد پیست نشده است، این جوان تماشاگر نبوده و علی رغم وجود ناظرین، از درب ورودی موتورسوارانی که داخل پیست حضور داشتند وارد شده است.

رییس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی خراسان رضوی از برگزاری جلسه فنی و بررسی حادثه که شب گذشته برگزار شده بود خبرداد و ادامه داد: ما نمی دانیم این جوان از کجا وارد پیست شده و نیاز به اطلاعات بیشتری داریم، معمولا همراه با موتور سواران، فامیل و بستگان آن ها هم حضور پیدا می کنند و در داخل ماشین به سر می برند و پیاده هم نمی شوند؛ این جوان از همراهان یکی از موتورسواران بوده که با خودرویی که موتور را یدک می کرده در پیست حاضر شده است.

وی ضمن تاکید بر حضور پزشکیار و آمبولانس در پیست، تکمیل کرد: این جوان با آمبولانس حاضر در پیست به بیمارستان منتقل شده و عمل جراحی و اقدامات پزشکی برای وی انجام شد که بی فایده بود و شخص مدنظر فوت کرد.

گرایلی گفت: باید کار، از جهت فنی خود انجام شده و مشکل یابی درستی انجام شود تا دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

گفتنی است برخلاف صحبت های رئیس هیأت مبنی بر عدم حضور تماشاگران در مسابقات هفته های گذشته این هیأت تصاویر منتشر شده در کانال رسمی هیأت موتورسواری و اتومبیل رانی خراسان رضوی روایت دیگری را حکایت می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 371

به "مرگ جوان مشهدی در پیست موتورسواری میثاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ جوان مشهدی در پیست موتورسواری میثاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید