هر زمان فرایند گفتگوها به سمت زیاده خواهی برود آن را متوقف می کنیم

به گزارش اردکان خبر، معاون وزیر امور خارجه در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام توضیح داد: هیأت ایرانی هر زمان که فرایند گفت و گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت و گوها را متوقف خواهد نمود.

هر زمان فرایند گفتگوها به سمت زیاده خواهی برود آن را متوقف می کنیم

به گزارش خبرنگاران، نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز (سه شنبه) در گرندهتل وین برگزار گردیده بود، دقایقی پیش انتها یافت و قرار شد گفت وگوها در هفته آینده ادامه یابد.

در این نشست، روسای هیات های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط گفت وگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفت وگوها پرداختند.

هر زمان گفتگوها به سمت زیاده خواهی و وقت کشی برود آن را متوقف می کنیم

در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی گردد، فرایند کنونی گفت وگوها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که فرایند گفت گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفتگوها را متوقف خواهد نمود.

در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفت وگو در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد گردد.

هیأت ها پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت و گوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد.

نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند.

این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه 26 فروردین برگزار و مقرر شد که نشست های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.

آخرین جلسه نشست کمیسیون مشترک برجام نیز روز شنبه 28 فروردین ماه در وین برگزار گردید و در این چند روز رایزنی ها در سطوح کارشناسی و کارگروه ها ادامه داشت.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 680

به "هر زمان فرایند گفتگوها به سمت زیاده خواهی برود آن را متوقف می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر زمان فرایند گفتگوها به سمت زیاده خواهی برود آن را متوقف می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید