هشدار سریع زلزله؛ قابلیت تازه گوشی های شیائومی

به گزارش اردکان خبر، در یک اقدام جالب توجه شرکت شیائومی بیان نمود به جهت کاهش تلفات و خسارات ناشی از وقوع زلزله قصد دارد تا با همکاری موسسات مختلف فعال در زمینه کاهش بلایای طبیعی، به یک سیستم هشدار سریع وقوع زلزله مجهز کند.

هشدار سریع زلزله؛ قابلیت تازه گوشی های شیائومی

به گزارش خبرنگاران، شیائومی قصد دارد از طریق مجموعه ای از عملکرد ها در گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های خود تمرکز بر موضوع نجات جان انسان ها را افزایش دهد. این غول فناوری چینی در یک همکاری نزدیک با موسسات پیشگیری و کاهش بلایای طبیعی، توسعه سیستم های هوشمند هشدار اولیه ای را در پیش گرفته که می تواند به میلیون ها نفر از انسان های در معرض زلزله کمک کند تا به میزان کافی به تهدیدات ناشی از وقوع یک زلزله واکنش سریع و مناسب تری نشان دهند.

بر همین اساس شیائومی از راه اندازی ویژگی هشدار زودهنگام زلزله (EEW) برای مشتریان خود در اندونزی خبر داده است. به عبارت دیگر، ویژگی EEW که در حال حاضر یک نسخه آزمایشی محسوب می شود، قرار است برای اولین بار در دسترس کاربران کشور اندونزی قرار گیرد. انتخاب این کشور جنوب آسیا بدان دلیل است که این مجمع الجزار بر روی گسل هایی واقع شده است که هر ساله عامل چندین رانش و زمین لرزه بزرگ بوده است. همچنین در این کشور تعداد زیادی آتشفشان فعال وجود دارد که یا باعث زمین لرزه می شوند یا از طریق زمین لرزه ها فعال می شوند. اندونزی به طور سالانه خسارات مالی و انسانی زیادی بابت این رخ داد های طبیعی متحمل می شود و به همین دلیل است که شیائومی قصد دارد تا سیستم هشدار سریع زلزله خود را در ابتدا در این کشور فعال کند.

ویژگی EEW، هنگامی که فعال باشد، اعلان های مفیدی را در مورد فعالیت لرزه ای که می تواند منجر به زمین لرزه در اندونزی شود، ارائه می دهد. شدت لرزه و محل وقوع زلزله بلافاصله به کاربران گوشی های هوشمند شیائومی در اندونزی کمک می کند تا تصمیم آگاهانه ای برای دور شدن و اجتناب از چنین مناطقی بگیرند. طبق گفته شیائومی، EEW قبل از رسیدن امواج ثانویه زمان هشدار کوتاهی را ارائه می دهد. این محاسبات در واقع بر اساس امواج الکتریکی صورت می گیرد که بسیار سریعتر از امواج ثانویه است. ویژگی EEW در گوشی هوشمند شیائومی با سیستم هشدار اولیه موسسه نظارت بر زلزله نیز مرتبط است بنابراین اطلاعات هماهنگ شده از آژانس نظارت بر زلزله، به عنوان اعلان به گوشی های هوشمند فعال شیائومی ارسال می شود. در این فرآیند نیز اولویت با مناطقی است که زلزله در آن رخ می دهد تا اثربخشی بیشتر باشد.

اعلان ها اطلاعات مهمی در مورد زلزله از جمله زمان مورد انتظار رسیدن و بزرگی آن را نشان می دهد. هنگامی که اخطار اولیه رخ می دهد تلفن زنگ هشداری را به صدا در می آورد و شیائومی می گوید کاربران باید خود را با این زنگ آشنا کنند. شیائومی همچنین منتظر بازخورد کاربرانی است که از ویژگی EEW در گوشی های هوشمند شیائومی سازگار خود در اندونزی استفاده می کنند. در صورتی که نتایج این قابلیت در کشور اندونزی مطلوب باشد و سبب کاهش تلفات شد، این سازنده چینی قابلیت مورد نظر به همه دستگاه های هوشمند خود منتقل خواهد کرد تا کاربران سراسر جهان از آن بهره ببرند.

منبع: gizmochina

ترجمه: مصطفی جرفی-خبرنگاران

منبع: فرارو
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1105

به "هشدار سریع زلزله؛ قابلیت تازه گوشی های شیائومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سریع زلزله؛ قابلیت تازه گوشی های شیائومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید