هوای تهران ناسالم برای تمام گروه های جامعه

به گزارش اردکان خبر، تهران (پانا) - بر اساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا، شرایط هوای تهران امروز در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها واقع شده است.

هوای تهران ناسالم برای تمام گروه های جامعه

براساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا،میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوای تهران تا ساعت 8 صبح،با شاخص 140 و میانگین شاخص کیفیت هوا در 12ساعت گذشته با شاخص لحظه ای 153 در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار گرفته است.

ذرات معلق و وارونگی به دلیل سرمای هوا دلیل آلودگی هوای تهران است.

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز آدینه (19 آذر 1400) با توجه به انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر، در بیشتر منطقه ها برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس مورد انتظار است.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد. ناپایداری جوی و افزایش تندی باد تا اواخر وقت آدینه ادامه خواهد یافت که کاهش غلظت ذرات معلق و در نتیجه برقراری شرایط قابل قبول را در بیشتر منطقه ها در پی خواهد داشت. صبح روز شنبه (20 آذر 1400) با شروع تردد خودروها در نخستین روز هفته تاحدودی بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد.

کاهش نسبی تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. شایان ذکر است افزایش ترافیک شامگاهی در ساعات پایانی شنبه همراه با عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 1003

به "هوای تهران ناسالم برای تمام گروه های جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران ناسالم برای تمام گروه های جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید