شرایط قیمت مسکن در پایتخت ، ترمز قیمت ها در بازار مسکن کشیده می گردد؟

به گزارش اردکان خبر، فرایند صعودی قیمت ها در بازار مسکن از ابتدای سال جاری حدود 8 میلیون تومان به میانگین قیمت مسکن در شهر تهران افزوده است.

شرایط قیمت مسکن در پایتخت ، ترمز قیمت ها در بازار مسکن کشیده می گردد؟

جهت دریافت خدمات آلاچیق روی پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از میزان، فرایند صعودی قیمت ها از ابتدای سال جاری بازار مسکن را نشانه رفته و با شیب نسبتا تندی در حال طی کردن راستا خود است. این طور که آمارهای رسمی از قیمت مسکن در شهر تهران نشان می دهند در فرودین سال 99 قیمت میانگین آپارتمان در تهران نسبت به اسفند سال گذشته با کاهش 2 درصدی به 15 میلیون و 300 هزار تومان رسید.

فرایند نزولی قیمت ها عمر چندانی نداشت چرا که اردیبهشت ماه هر متر مربع آپارتمان در شهر تهران با رشد 11 درصدی به رقم 16 میلیون و 970 هزار تومان رسید. خرداد ماه نیز رشد 11 درصدی قیمت ها را در بازار مسکن به همراه داشت و قیمت هر متر مربع آپارتمان به 18 میلیون و 950 هزار تومان نزدیک شد. در تیر ماه فرایند صعودی قیمت ها متوقف نشد و با رشد 10 درصدی قیمت هر مترمربع آپارتمان از 20 میلیون تومان عبور کرد. آخرین آمار منشتر شده مرکز آمار از قیمت مسکن نشان می دهد که قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران با رشد 10 درصدی قیمت در مرداد ماه به 23 میلیون و 110 هزار تومان رسیده است.

آنالیز ها نشان می دهد قیمت آپارتمان در مرداد 99 نسبت به مرداد 98 با رشد 77 درصدی از 13 میلیون و 252 هزار تومان به 23 میلیون و 107 هزار تومان رسیده که حدود 10 میلیون تومان افزایش را به ثبت رسانده است. به طور متوسط بازار مسکن از ابتدای سال جاری در هر ماه با رشد 10 درصدی قیمت ها روبه رو بوده است و طی مدت 5 ماه میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان با افزایش حدود 8 میلیونی قیمت روبرو شده است.

اقدام موثری در بازار مسکن صورت نگرفته است

به همین دلیل احمدرضا سرحدی کارشناس بازار مسکن در مورد فرایند صعودی قیمت ها در بازار مسکن اظهار کرد: قیمت نهاده های ساختمانی از جمله سیمان و آهن در مدت اخیر با فرایند افزایشی همراه بوده است از این رو تاثیر مستقیمی بر قیمت مسکن در بازار داشته است. وی با بیان اینکه برای کنترل بازار مسکن و قیمت ها اقدام موثری صورت نگرفته است گفت: با این فرایند افزایشی قیمت ها اگر اقدام موثری در بازار مسکن صورت نگیرد فرایند صعودی قیمت ها در ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

کارشناس بازار مسکن در مورد تاثیر اقدامات صورت گرفته برای کنترل بازار مسکن گفت: اقدامات صورت گرفته از جمله ارسال پیامک برای مالکان خانه های خالی برای کنترل بازار مسکن تا به امروز اثری بر بازار نداشته یا آثار آن فعلا قابل رؤیت نیست.

  • حجم و قیمت در معاملات مسکن | چه کسانی به بازار مسکن می فرایند؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ardakankhabar.ir شناسه مطلب: 163

به "شرایط قیمت مسکن در پایتخت ، ترمز قیمت ها در بازار مسکن کشیده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط قیمت مسکن در پایتخت ، ترمز قیمت ها در بازار مسکن کشیده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید